Zamknij

Nagrody za kapliczki dzieci odebrały z rąk biskupa Pikusa

07:16, 31.05.2018 | INFO: ORGANIZATORZY/FOT. MONIKA KANABRODZKA
REKLAMA
Skomentuj

W Katolickim Przedszkolu św. Antoniego w Węgrowie uroczyście podsumowano konkurs Plastyczny „Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości”.

Organizatorami konkursu byli: Katolickie Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Celem tej plastycznej rywalizacji było m.in.: poznanie symboliki krzyży, rozwijanie twórczego myślenia u dzieci, zdobycie wiedzy na temat krzyży, kapliczek i figurek jako małych budowli architektury sakralnej oraz miejsc gromadzenia się społeczności lokalnej podczas nabożeństw majowych, czerwcowych, poświęcenia pól, wyprowadzenia zmarłych.
Do organizatorów wpłynęło301 prac z 51 placówek. Przy ocenie dostarczonych prac konkursowych komisja kierowała się: zgodnością z tematem, samodzielnością wykonania, walorami artystycznymi i estetyką wykonania.
Komisja w składzie: ks. Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Roman Postek – historyk sztuki i Małgorzata Pepłowska – twórczyni ludowa wyróżniła oraz nagrodziła prace 49 autorów. Nagrody wręczył im biskup drohiczyński Tadeusz Pikus 11 maja w Węgrowie.
Natalia Pytlak z grupy „Krasnale” Miejskiego Przedszkola nr 4 "Leśna Kraina" w Sokołowie Podlaskim zajęła pierwsze miejsce w kategorii 4-latków. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Marii Chomać z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Puchatka".
Wśród dzieci 5-letnich zwyciężyła Julia Rytel z Niepublicznego Przedszkola "Akademia Puchatka" w Sokołowie, trzecie miejsce zajęła Natalia Kożuchowska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Kożuchowie.
W kategorii 6-latków triumfował Patryk Szóstak z Przedszkola w Zembrowie, drugie miejsce zajęła Wiktoria Wyszyńska z Przedszkola w Sabniach, a trzecie Julia Rytel z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Kożuchowie. 

(INFO: ORGANIZATORZY/FOT. MONIKA KANABRODZKA )
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone