Zamknij
REKLAMA

Czy w Sokołowie Podlaskim powstanie „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci?

16:24, 30.11.2018 | INFO PRASOWE
Skomentuj
REKLAMA

SPZOZ w Sokołowie Podlaskim znalazł się wśród 18 placówek służby zdrowia w całej Polsce, które biorą udział w akcji „Serenada dla Dzieci”. W jej ramach można głosować na wybrane przychodnie, w których powstaną wyjątkowe kąciki zabaw dla najmłodszych. Czy powstanie w Sokołowie Podlaskim? – to zależy od wyników głosowania, które potrwa do 21 grudnia.
 

„Serenada dla Dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizuje wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w poradniach przyszpitalnych oraz przychodniach zdrowia. Pierwsze z nich powstały w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach, gdzie mleczarnia posiada swoje oddziały. W tegorocznej edycji to pracownicy i dostawcy mleczarni Spomlek sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali miejsca, w których takie kąciki mogłyby powstać. 
- Jesteśmy firmą zaangażowaną w sprawy społeczne i wspieramy inicjatywy, które służą lokalnym społecznościom. Pomysł organizowania takich wyjątkowych przestrzeni dla dzieci zrodził się naturalnie z naszej potrzeby edukowania najmłodszych w zakresie zdrowego stylu życia, którego podstawą obok racjonalnego odżywiania, powinna być twórcza, kreatywna zabawa. Zależy nam na tym, aby nasza inicjatywa cały czas się rozwijała i widząc w niej duży potencjał, w tej edycji zaprosiliśmy do udziału również placówki z innych miast Polski. – mówi Edward Bajko, Prezes Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Każdy może włączyć się w akcję, oddając swój głos na wybraną przez siebie placówkę zdrowia poprzez stronę internetową www.serenadadladzieci.com Pięć placówek z największą ilością głosów otrzyma w prezencie od mleczarni Spomlek „Serenadowy Kącik Zabaw” dla dzieci. Każde takie miejsce wyposażone będzie w dużą interaktywną zabawkę, zaprojektowaną w konsultacji z pedagogami i psychologami dziecięcymi oraz mebelki w ciepłej żółtej barwie, nawiązującej do kolorów marki Serenada. 

- Zabawki sensoryczne, proponowane w kącikach zabaw są doskonałą alternatywą dla kolorowych gadżetów wzorowanych na postaciach z bajek dla najmłodszych. Drewniana wieża jest znakomitym narzędziem do rozwijania kilku zmysłów jednocześnie. Oprócz tego, że przy zabawie jest zaangażowany wzrok, słuch, czy dotyk, to dzięki takim zabawkom zmysły integrują się. Integracja sensoryczna jest z kolei procesem niezbędnym przy nauce w szkole i odnoszeniu sukcesów np. w sporcie. – podkreśla Ewa Kozińska, psycholog i pedagog.
Głos na sokołowski szpital można oddać na stronie: www.serenadadladzieci.com (klikamy w czerwone serce, potwierdzamy wiek - głosować można  z różnych urządzeń raz na dobę. Głosowanie potrwa do 21 grudnia 2018 r., a zwycięzców, do których trafią „Serenadowe kąciki zabaw” poznamy w styczniu przyszłego roku.
 

(INFO PRASOWE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (7)

Podziękowanie Podziękowanie

12 5

Dziękujemy Pani Radnej Urszuli Krzymowskiej za wsparcie inicjatywy Pani Koordynator POZ, która zainicjowała akcję i z sukcesem ją prowadzi przy dużym zaangażowaniu mieszkańców powiatu. Dzieci są najważniejsze. 17:30, 03.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkańcy PowiatuMieszkańcy Powiatu

23 4

Dziękujemy również Panu Przewodniczącemu Jackowi Odziemczykowi za wsparcie 18:15, 03.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

12 3

Podziękowania dla Pana Jacka Odziemczyka. 19:47, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniecy MiastaMieszkaniecy Miasta

8 0

Należą się podziękowania również mieszkańcom miasta. 14:50, 10.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obser.obser.

4 9

Och Pani Dr ale bym się pobawił, tylko że z Panią..... 17:49, 12.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

strazaczekstrazaczek

6 0

Kochani skupmy siły ostatnie dwa dni głosowania zachęcajmy bliskich do głosowania jest bardzo duża szansa. Konkurencja depcze nam po piętach. Głosujmy - głosujmy dziś i jutro z różnych komputerów. Razem damy radę. 11:00, 19.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SmerfSmerf

8 0

Głosujmy i zachęcajmy innych do głosowania.Jest duża szansa. 13:01, 19.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA