Zamknij

Jabłońscy harcerze biwakiem rozpoczęli ferie

20:53, 06.02.2019 | ANNA KOŻUCHOWSKA-KURYLAK, DRUŻYNOWA 22. DH
REKLAMA
Skomentuj

Z 25 na 26 stycznia odbył się w szkole w Jabłonnie Lackiej biwak 22. DH. Gościliśmy fantastyczną ekipę z 29. DH „Pogodni” z Ostrowi Mazowieckiej.

Biwak rozpoczął się wspólnym apelem prowadzonym przez oboźną dh. Kingę Zdunek oraz przydziałem do domów w szkole magii, którego dokonała Tiara Przydziału. Każdy z harcerzy otrzymał krawat symbolizujący przynależność do jednego z domów. Potem zaś zaczęły się lekcje - najpierw mugoloznawstwa (czyli pierwsza pomoc) poprowadzone przez urocze czarownice z 22DH, później megaśpiewnia czyli wspólne śpiewanie.

W nocy zaś odbyło się PRZYRZECZENIE HARCERSKIE i OBIETNICA ZUCHA, na które ponad 60 osobową grupą musieliśmy dojść do pobliskiego lasu. 7 harcerzy i harcerek (Oliwia Przesmycka, Kornelka Lipka, Oliwia Koc, Nikola Kowalewska, Maja Czopska, Jan Kryszczuk, Michał Ołtarzewski) otrzymało harcerki krzyż, jedna zuchna Asia Kryszczuk - znaczek zucha! W pięknych leśnych, zaśnieżonych okolicznościach przyrody, w towarzystwie zaproszonych gości i rodziców stali się pełnoprawnymi członkami ZHP. Serdecznie w tym miejscu DZIĘKUJEMY strażakom ochotnikom z DZIERZB oraz policji za zabezpieczenie naszego przemarszu.

Wyjście na ognisko poprzedziło wręczenie harcerkom i harcerzom z 22. DH – czapek drużyny wyszytych przez panią Ewę Pieczyską, której z całego serca dziękujemy! Czapki skradły nasze serca i są najpiękniejsze na świecie!
Po powrocie do szkoły odbyło się uroczyste wręczenie pagonów drużyny. Oczywiście noc nie zakończyła się na tym. Były słodycze z miodowego królestwa, a po słodkościach gra nocna - alarm w szkole magii, w której doszło do licznych wypadków takich jak upadek z miotły, poparzenie przez eliksir, ugryzienie przez Hipogryfa itp. Oczywiście w zamku nocą straszyło.
Poranek rozpoczął  wspólny taniec mugoli i kolejne lekcje: odczytywanie starożytnych run, historia magii, majsterka. Nie obyło się też bez gry patrolowej, podczas której za wykonane zadania harcerze z poszczególnych domów otrzymywali złoty znicz!!! Zadania były tak różne i zakręcone jak cały nasz biwak. Biwak zakończył wspólny apel obydwu drużyn.
Serdecznie dziękuję rodzicom harcerzy za smaczne ciasto i przetwory na kanapki, pomoc w zrobieniu zakupów, ugotowanie pysznego obiadu, drewno na ognisko, pomoc w zabezpieczeniu przemarszu harcerzy, zakup czapek, wyszycie 22. DH na czapkach i tym samym najpiękniejsze czapki drużyny - jest Państwa tyle, że nie sposób wyliczyć wszystkich. SERDECZNIE dziękuję, że mogę na Państwa liczyć nie tylko przy okazji biwaku, ale też w codziennej pracy drużyny!!! Dziękuję paniom Ewie Litwiniak, Elwirze Kudaszewicz i Agnieszce Deniziak za wsparcie i pomoc . Paniom Renatom Lalak i Renacie Kryszczuk za piękną współpracę. Dyrekcji za możliwość przeprowadzenia biwaku w szkole! Dh. pwd.Adamowi Mazurkowi za pomoc w prowadzeniu drużyny i organizacji biwaku. To wielkie grono "pomocników" jest na miarę złota! TA DRUŻYNA to też i WY! DZIĘKUJĘ!

(ANNA KOŻUCHOWSKA-KURYLAK, DRUŻYNOWA 22. DH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone