Zamknij

Holomaker w I Liceum - warsztaty z naukowcem z Politechniki Warszawskiej

21:11, 07.02.2019 | JAROSŁAW KRAKOWSKI, I LO
REKLAMA

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim 23 stycznia uczestniczyli w pasjonujących warsztatach z naukowcem z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Młodzież z drugiej klasy politechnicznej bierze bowiem udział w projekcie unijnym „Holomaker”. Zajęcia dedykowane licealistom prowadził dr inż. Artur Sobczyk.
W czasie warsztatów uczniowie rejestrowali hologramy z wykorzystaniem zestawów, które szkoła otrzymała w ramach projektu. Dało to możliwość poznania metody tworzenia hologramów i sprawdzenie w praktyce zdobytej wiedzy. Zajęcia trwały ponad cztery godziny i były bardzo interesujące. Praca odbywała się w grupach, w ogromnym skupieniu, gdyż  wszelakie zakłócenia, w tym rozmowa mogą zniekształcić obraz.
Etapów współpracy w ramach projektu „Holomaker” z Politechniką Warszawską było kilka. Po przygotowaniu teoretycznym , w ramach którego uczniowie zapoznali się z podstawowymi właściwościami fal elektromagnetycznych, zjawiskiem interferencji fal, metodami rejestrowania hologramów, a także poznaniem zestawu do rejestrowania hologramów, przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Licealiści mogli poznać w ten sposób metody pracy typowe dla studentów Politechniki Warszawskiej, skutecznie pogłębić wiedzę z zakresu fizyki wybiegającą poza  podstawowe wymagania szkolne.

(JAROSŁAW KRAKOWSKI, I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone