Zamknij
REKLAMA

Dzień Myśli Braterskiej w Leśnej Krainie

10:12, 07.03.2019 | KATARZYNA NAWACKA
Skomentuj
REKLAMA

Dzień ten przypada na 22 lutego, jest rocznicą urodzin Naczelnego Skauta Świata, założyciela skautingu i twórcy podstaw braterskiej przyjaźni pomiędzy harcerzami i skautami na całym świecie - Roberta Baden Powella.

Tego dnia w przedszkolu w grupie 6-latków, odbyły się zajęcia prowadzone metodą harcerską. Na zajęcia zaproszeni zostali Przyjaciele zuchów i całej przedszkolnej społeczności: hm. Bożenna Hardej - komendantka Hufca ZHP, Maciej Wójcicki - Nadleśniczy Nadleśnictwa Sokołów oraz dyrektor Ewa Zakrzewska. Zbiórka (po harcersku i zuchowemu zajęcia) odbyła się na zasadach gry terenowej, a nosiła tytuł "Na tropie Naczelnego Skauta Świata". Polegała na odnalezieniu kopert z zadaniami - listami od tajemniczej postaci, po wykonaniu zadania dzieci otrzymywały część puzzla - zdjęcie Roberta Baden Powella, który złożyli po wykonaniu wszystkich zadań. Zaproszeni goście włączeni byli w wykonywanie zadań, pląsali i wspólnie z dziećmi wykonywali pocztówki przyjaźni braterskiej, które zanieśli do swoich środowisk. Wszyscy zapoznali się z historią i ideą Dnia Myśli Braterskiej, poznali skautów z innych stron świata i dowiedzieli się o naszym lokalnym Przyjacielu Harcerzy i Skautów. Osoba ta w 100-lecie ZHP otrzymała Laskę Skautową - symbol braterstwa, a jest nią burmistrz miasta Sokołów Podlaski - druh Boguslłw Karakula.
Wszystkim biszkoptom, zuchom, harcerzom i instruktorom ZHP składamy życzenia braterstwa i przyjaźni na szlakach ich służby każdego dnia. Czuj! Czuwaj!

 

(KATARZYNA NAWACKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA