Zamknij

Posprzątali kawałek lasu, zebrali... 50 worków śmieci

21:09, 13.04.2019 | INFO/FOT. 22. DH
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę, 6 kwietnia, w patrolach z kompasami w dłoniach, krótkofalówkami oraz uśmiechami na twarzy harcerki i harcerze z 22. DH z Jabłonny Lackiej wyruszyli na eko-grę wykonując odnalezione zadania.

Musieli wykazać się znajomością szyfrów harcerskich, umiejętnością wyznaczania azymutów, czy kreatywnością np. Wymyślając 6 zastosowań patyka, przynosząc z lasu coś prostego, pachnącego czy wyrzuconego przez ludzi. Podczas gry niektórym udało się spotkać np.sarnę, a innym całe rzesze ... biedronek. BARDZO WAŻNYM elementem sobotniej harcerskiej zbiórki zastępów IGNIS, BŁYSKAWICE, ISKRY i BIAŁE WILKI były dziania pro-ekologiczne! Zbliża się DZIEŃ ZIEMI, a „harcerz szanuje przyrodę i stara się ją poznawać” dlatego postanowiliśmy uprzątnąć miejsce, gdzie często spotykamy się jako drużyna, mamy tam gry, zbiórki czyli las w Gródku! Uprzątnęliśmy zaledwie fragment lasu, a zebraliśmy blisko 50 worków śmieci! A co jest w nich? Pełno szklanych i plastikowych butelek. Ktoś do lasu postanowił nawet wyrzucić części od samochodu i książki. Po sprzątaniu nasunęła się nam jedna smutna myśl: Szkoda, że nie wszyscy szanują przyrodę! Tego dnia harcerze wykonali też "las w słoiku" i wyruszyli w wędrówkę na miejsce ogniska i odpoczynku. A tam chłopaki z zastępu Białe Wilki, wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili nas wszystkich nakarmić i przygotowali megajajecznicę. Każdy mógł też upiec sobie kiełbaskę. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Deniziak i dh. Martynie Sankowskiej za pomoc. Zbiórkę przygotowała drużynowa – phm. Anna Kożuchowska-Kurylak.

(INFO/FOT. 22. DH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

powiat...powiat...

2 0

Dziwię się że ludzie wyrzucają, wywożą śmieci do lasów - przecież każdy teraz płaci za śmieci. 16:49, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntekAntek

0 0

Czy aby wszyscy płacą za śmieci, a letnicy z warszafki co przyjeżdżają do swoich letniaków nad Bugiem to co robią ze śmieciami bo chyba nie zabierają do warszafki 22:26, 20.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone