Zamknij

W I Liceum uroczyście pożegnano uczniów klas maturalnych

14:18, 01.05.2019 | INFO: ILO/FOT. W. WALENCIEJ
REKLAMA

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła 26 kwietnia w bardzo wzruszającej uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.

Wyjątkowym gościem był wicestarosta sokołowski, Ryszard Domański, który - w imieniu starosty Elżbiety Sadowskiej oraz własnym - w pięknych słowach opisał przyszłość maturzystów, nawiązując do ich życia szkolnego. List okolicznościowy wystosował również senator Rzeczpospolitej Polskiej Waldemar Kraska. Dyrektor Szkoły Teresa Oliwińska wraz z wicestarostą Ryszardem Domańskim wręczyli świadectwa z wyróżnieniem.

Szczególna nagroda dla najlepszego ucznia w latach 2016-2019 "Primus Optimorum" - decyzją Rady Pedagogicznej - została przyznana abiturientce Izabeli Sarneckiej. Materialnym wyrazem nagrody jest statuetka oraz gratyfikacja finansowa przyznana przez Radę Rodziców I Liceum. Liczne nagrody, dyplomy przygotowali wychowawcy klas trzecich, opiekunowie grup sportowych, artystycznych, Szkolnego Koła Caritas, Szkolnego Koła "Młodzi Krwiodawcy".

Przemówienie w imieniu uczniów klas trzecich wygłosiła Irena Prylepa, podsumowując pobyt w szkole: „Słowa to nieskończona moc w ustach tego, kto potrafi nią sprawnie władać, lecz żadne nie są w stanie oddać wdzięczności, jaką odczuwamy względem wszystkich towarzyszących nam bezustannie ludzi. Nie pozwolili, by choć jeden dzień minął bez spojrzenia na doskonałe dzieło sztuki, wysłuchania wspaniałego utworu muzycznego i przeczytania, choć w części, jakiejś wspaniałej książki. Karmiono nas pięknem, kreując jeszcze lepsze i dojrzalsze wnętrza, przygotowując na dorosłe życie, dla nas jeszcze owiane tajemnicą.”
Maturzyści wysłuchali również życzeń od przedstawicielki Rady Rodziców, Katarzyny Smuniewskiej. Cenna była także obecność przedstawicieli młodszych klas. Zgodnie z tradycją szkolną uczniowie klas trzecich przekazali sztandar szkoły przedstawicielom klas drugich. Część artystyczną przygotowały niezawodne zespoły muzyczne "Preludium" oraz „Prowokacja”.
Jak podkreśliła Irena, przemawiająca maturzystka: „Winston Churchill w wierny sposób oddał ideę dzisiejszego dnia, ,,bo to nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Etapu w życiu młodych abiturientów podsumowanego pięknie, wzruszająco, upamiętnionego wspólnymi zdjęciami i obietnicami rychłych spotkań niepozwalających zatracić szkolnych więzi.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach!

(INFO: ILO/FOT. W. WALENCIEJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone