Zamknij

Muzyczne spotkanie pokoleń w sokołowskiej "Dwójce"

22:19, 16.05.2019 | KATARZYNA KARPIŃSKA, FOT. ROBERT POŁOSA
REKLAMA
Skomentuj

To tytuł koncertu plenerowego, który odbył się w piątkowe popołudnie 10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Uroczystość stała się okazją do spotkania trzech pokoleń związanych z sokołowską „Dwójką” – zarówno na scenie, jak i wśród publiczności można było zobaczyć dziadków, rodziców oraz dzieci.

Spotkanie pokoleń
„Muzyczne spotkanie pokoleń” to druga w tym roku szkolnym impreza, podczas której wystąpili uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2.
– Jesienią odbyło się kameralne „Poetyckie spotkanie pokoleń”, z kolei wiosną, z inicjatywy dyrektora szkoły Dariusza Cybula zorganizowaliśmy dużą imprezę plenerową – wyjaśniają organizatorki koncertu Ewa Góral i Katarzyna Karpińska. – Nasze zaproszenie do udziału w uroczystości i zaprezentowania swoich talentów muzycznych przyjęli dziadkowie uczniów, duża grupa rodziców, a także absolwenci szkoły.
Na scenie nie mogło zabraknąć również uczniów. Utalentowani wokaliści i tancerze zostali odkryci podczas szkolnego konkursu talentów.

Muzyczna podróż
Koncert został zaplanowany jako muzyczna podróż przez kolejne dziesięciolecia. Przeplatały się ze sobą m.in. melodie z lat 60. i 70. XX wieku oraz utwory współczesne, słuchane przez młodzież.
Melodie sprzed lat zagrali Sokołowscy Bardowie, wśród których są m.in. absolwenci „Dwójki” oraz dziadkowie uczniów. W wykonaniu rodziców – na czele z przewodniczącą szkolnej rady rodziców Martą Skrodzką – można było posłuchać piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz „Kolorowe jarmarki”. Rodzice zaprezentowali się także jako znakomici tancerze. Udowodnili, że mają poczucie humoru i potrafią z dużym dystansem do samych siebie, w barwnych strojach bawić się na scenie obok swoich dzieci.
A dzieci... Najmłodsi pokazali, że są wielkimi gwiazdami. To właśnie na ich występy czekały całe rodziny zgromadzone na widowni. Na scenie zaprezentowały się utalentowane duety – rodzeństwa  uczniów i absolwentów, wokaliści oraz zespoły, a także tancerze.
Wśród wykonawców nie mogło zabraknąć także... nauczycieli. Grono pedagogiczne z „Dwójki” zaśpiewało piosenkę z repertuaru Dwa Plus Jeden.

Pełni podziwu
Podczas koncertu było na przemian: nastrojowo, rytmicznie, skocznie, nostalgicznie i wesoło.
– Mamy nadzieję, że każdy z Państwa usłyszał dziś melodię, która poruszyła jego serce lub obudziła wspomnienia – zwrócił się do publiczności prowadzący koncert Robert Jaszczuk.
Komentarze tych, którzy zasiedli na widowni zdają się to potwierdzać. Byli tacy, którzy wzruszyli się, słysząc nastrojową piosenkę w wykonaniu Hani Zawadzkiej i jej taty Tomka oraz tacy, którzy uśmiechali się na widok zabawnych tańców w wykonaniu tatusiów i mam. Najczęściej jednak słychać było głosy podziwu dla talentu wszystkich artystów.
Wszyscy obecni na imprezie mogli dzielić się swoimi wrażeniami z koncertu podczas pikniku, który odbył się na zakończenie – bowiem po uczcie dla ducha, nie mogło zabraknąć uczty dla ciała.
Absolwenci mieli ponadto możliwość odnalezienia siebie na zdjęciach sprzed lat – w budynku i na zewnątrz przygotowana była wystawa fotograficzna pt. „Kartki z historii szkoły”, oglądającym udostępnione zostały również kroniki szkolne.

(KATARZYNA KARPIŃSKA, FOT. ROBERT POŁOSA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (15)

Marta Marta

7 3

A przewodniczący był? 13:30, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Marcido Marci

14 5

Nie wiem czy był ale jego EGO roznosi się nad całym Sokołowem 16:37, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

12 5

Aaa, to dlatego jak jest sesja w powiecie to wszystkie okna pootwierane. 17:43, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeszekLeszek

12 5

A Burmistrz był? Taka impreza! Spotkanie pokoleń! Od Alpagi do Mamrota! 18:32, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niezlomny JacekNiezlomny Jacek

8 9

Czy jest szansa żeby postawić w Sokołowie taki monument jak w Siedlcach Jacek trzymający kulę nad głową .W Siedlcach kula Jacka nie przygniotła ciekawe jak by było w Sokołowie.... 19:11, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zasłyszane z powiatuZasłyszane z powiatu

10 7

Podobno w ramach rewitalizacji rynku w Sokołowie za LUXem ma stanąć popiersie przewodniczącego. Na koniec kadencji ale podobno powiat już zamówił. 19:22, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZniesmaczonaZniesmaczona

9 2

Igrzysk i mamrota bo wybory. Organizują hulaszcze imprezy na polecenie włodarza bo wybory, bo wybory!!!!! 19:52, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JackJack

9 5

Każdy kto zna Pana Jacka wie że trudno z nim dyskutować bo ich jest dwóch. On i jego EGO 21:15, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


obserwatorobserwator

4 3

Widzę, że po byłych gospodarzach w Sokołowie pozostała tylko ŻENADA, pisząca na swoim poziomie komentarze. Dotyczy poniższych komentarzy. Poziom jest po prostu ohydny. I wydaje mi się,że Jacek zalazł ŻENADZIE za skórę. Jeśli tak - to Panie Jacku, czyń swoją powinność!!! Wstydzę się za tę ŻENADĘ! "....i kamieni kupa", to hasło po PO-PSL? 17:23, 18.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator nr.2Obserwator nr.2

4 1

Jestem z PiS-em, ale ONI na prawdę śpią. Zbliża się rok po wyborach i nic się nie robi. Do roboty obudzcie się w końcu zima już mineła. 17:15, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A?A?

2 1

A pani starosta była i coś mówiła? 12:44, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Niezłomny JacekDo Niezłomny Jacek

2 1

Po co, my mamy Jacka pana przewodniczącego we własnej osobie i myślę, że żaden pomnik nie odwzoruje idealnie jego wyjątkowej postaci i niezłomnej postawy, wielbmy go żywego. 07:55, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do A?do A?

2 0

Nic nie mówiła bo ona dopiero uczy się czytać. 15:41, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone