Zamknij

Jedną z konkurencji nazwano: Odbudujmy katedrę Notre Dame

22:31, 24.05.2019 | SYLWIA KOSIERADZKA
REKLAMA
Skomentuj

X Jubileuszowy Gminny Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowano w Grochowie Szlacheckim

Impreza zorganizowana została z okazji Dnia Unii Europejskiej, który obchodzimy corocznie 9 maja. Szczególnym gościem był radny Rady Gminy Sokołów Podlaski Wiesław Żelazowski oraz oczywiście przedstawiciele wszystkich szkół naszej gminy wraz z opiekunami.
Unia Europejska to jedyna taka wspólnota, która poprzez swoje rzeczywiste działania wpływa na nasze codzienne życie. Właśnie dlatego żeby uczyć się i bawić ze zjednoczoną Europą - najpierw trzeba wiedzieć, czym Unia Europejska tak naprawdę jest.
15 lat temu - 1 maja 2004 roku - Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Współpraca polityczna, kulturalna i gospodarcza w ramach UE, przekraczanie granic bez paszportów, modernizacja infrastruktury – to tylko niektóre dowody, że ostatnie lata to naprawdę dobry czas dla Polski.
Celem  turnieju jest przybliżenie uczniom zagadnień związanych z Unią Europejską, a także poprzez dobrą zabawę sprawdzanie ich wiadomości dotyczących państw Unii i lepsze ich poznać Turniej składał się z 10 konkurencji, w których członkowie drużyn będą musieli wykazać się wiedzą, refleksem oraz zręcznością.
Po wysłuchaniu Hymn Unii Europejskiej uczestnicy przystąpili do zabawy. Mieli okazję zmierzyć się z „Unijną rymowanką z lukami”, w której zadaniem było dopasowanie 12 brakujących wyrazów w odpowiednie miejsce w tekście. Uczestnicy musieli być dobrymi wzrokowcami w konkurencji „Coś tu nie gra!”. Kolejny etap był okazją do wykazania się znajomością hymnów państw Unii Europejskiej, czyli „Skąd ta melodia?”. Gra interaktywna KAHOOT! z użyciem smartfonów, zawsze wzbudza pozytywne emocje wśród młodzieży i rozgrzała atmosferę nie tylko wśród uczestników. Kodowanie z flagami - zadaniem było odczytanie współrzędnych, na których zamieszczone zostały poszczególne flagi. Kolejne konkurencje to „Prawda czy Fałsz?”, „Jaki to język? What language is it?” w której drużyny mogły wykazać się znajomością języka angielskiego oraz € wirówka geometryczna, gdzie sprawdzaliśmy wiedzę matematyczną.

Największe emocje uczestnicy przeżyli podczas konkurencji – „Skąd te smaki?”. W której zadanie każdej wytypowanej osoby było rozpoznanie smaku przekąski i jej pochodzenia oraz zapisanie prawidłowych odpowiedzi na tablicy cały czas  z opaską na oczach. Tuż przed finałem konkurencja manualna – „Odbudujmy katedrę Notre Dame”. 15 kwietnia 2019 r., miał miejsce pożar katedry Notre Dame w Paryżu, będącej jednym z najważniejszych symboli Francji. Mimo, że część konstrukcji budynku uległa zniszczeniu, zachowała się słynna fasada świątyni. W tej konkurencji zadaniem każdego zespołu było „odbudowanie” spalonej katedry przy pomocy min widelców oraz czarnych, czerwonych i niebieskich farb. Na koniec każda drużyna przedstawiła przygotowany przez siebie spot reklamujący kraje Unii Europejskiej.

Z okazji Jubileuszu gospodarze turnieju sprezentowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Dziękujemy przedstawicielom wszystkich szkół za wzięcie udziału w naszym konkursie, a nauczycielom za przygotowanie swoich uczniów. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas. Dzięki Przedstawicielstwu Komisja Europejska w Polsce Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej GTWoUE uczestnicy otrzymali ciekawe kolorowe publikacje i nagrody rzeczowe. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

(SYLWIA KOSIERADZKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

Polak...Polak...

2 0

Kochana młodzieży - nie budujcie tak szybko tej ,, katedry ,, tylko popatrzcie jak zachowuje się ich ,,Wódz Macron ,, w stosunku do nas Polaków. Popiera Nonstry 2 ,wprowadzenia art.7 przeciwko Nam. A ci wasi ,, opiekunowie ,, co stoją obok Was to też nie są patriotami skoro wprowadzają Was w maliny. 12:38, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TakTak

3 0

Szkoła zamiast kształcić i wychowywać prześciga się z telewizornią w dziele duraczenia. Najlepiej od małego uczyć politgramoty 12:01, 26.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone