W Kupientynie rywalizowali strażacy z dwóch gmin

22:48, 17.07.2019 | BEATA TOMCZUK, MG/FOT. BT

W niedzielne przedpołudnie,14 lipca, rozegrano Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.

Do turnieju rozgrywanego pod bacznym okiem sędziów, na co dzień zawodowych strażaków z PSP w Sokołowie Podlaskim, stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sterdyń i Sabnie. Rywalizacja toczyła się wśród Męskich ,Żeńskich oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja tradycji działalności jednostek OSP. To stały, coroczny, charakterystyczny dla każdej miejscowości element. Straż skupia kolejne pokolenia mieszkańców. Szczególnie cieszy dużym zainteresowaniem  młodzież. Efektem tego jest chociażby taki fakt że na tegorocznych Zawodach OSP wystąpiło 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza
z przeszkodami.

KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW W GMINIE STERDYŃ:
Grupa męska
I. OSP Chadzyń z wynikiem łącznym 96,92 pkt.
II. OSP Stary Ratyniec z wynikiem łącznym 97,55 pkt
III. OSP Mursy z wynikiem łącznym 99,26 pkt
Kolejne miejsca zajęły: OSP Sterdyń, OSP Łazów, OSP Dzięcioły Bliższe, OSP Dzięcioły Dalsze, OSP Paderewek i OSP Seroczyn.

Dziewczęta
I.z łączna ilością punktów 106,70  zajęła Żeńska Drużyna Pożarnicza OSP Stary Ratyniec
II miejsce Żeńska Drużyna Pożarnicza z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mursach z wynikiem 107,24 pkt

Młodzieżowe drużyny pożarnicze:
I miejsce MDP z OSP Stary Ratyniec z wynikiem łącznym 109,10 pkt
II miejsce MDP  z OSP  Mursy z wynikiem łącznym 112,91 pkt.
III miejsce MDP z OSP Seroczyn z wynikiem łącznym 117,40 pkt.
IV miejsce MDP z OSP Łazów z wynikiem łącznym 119,63 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA DRUŻYN Z GMINY SABNIE:
Z terenu gminy Sabnie w zawodach wzięło udział 7 drużyn męskich, 2 drużyny kobiece i 1 drużyna młodzieżowa
W kategorii drużyny męskie pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Suchodół, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Nieciecz, trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Grodzisk.
W kategorii drużyny kobiece pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Suchodół, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Grodzisk.

Po zakończeniu rywalizacji sędzia główny zawodów bryg. Sławomir Lipka przedstawił klasyfikację końcową. Grażyna Sikorska - wójt Gminy i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego RP w Sterdyni wraz z Komendantem Gminnym OSP dh. Andrzejem Pogorzelskim wręczyli kapitanom drużyn puchary i dyplomy. Strażaków z gminy Sabnie udekorował wójt Ireneusz Piotr Wyszyński.