Zamknij

Zorganizowali obóz w indiańskim stylu

17:06, 28.07.2019 | INFO/FOT. 22. DH
REKLAMA
Skomentuj

12 dni spędzili harcerze z 22. Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Zawadzkiego ps. Zośka na obozie w ramach Zgrupowania Obozów Harcerskich „Nasze Korzenie” w Szklanej Hucie. Wyjazd zorganizował Hufiec ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim.

Jak to jest zawsze w przypadku naszej drużyny - program był bardzo napięty. W tym roku jego organizacja oparta była na tradycjach indiańskich. Nie zabrakło więc strojów indiańskich, zadań za które można było otrzymać pióra do pióropusza, spotkań z Wielkim Wodzem, obrzędowych tańców.
Nasz podobóz otrzymał też specjalnie przygotowane koszulki drużyny z logo naszego obozu, które na tle przyrody prezentowały się pięknie. Swój debiut na obozie miały drużynowe polary – kolejny element jednakowego umundurowania 22DH.
Ponieważ nasza drużyna nie lubi leniuchować, czas na obozie rozłożyliśmy między wędrówki, plażowanie i zajęcia w terenie. Alfabet Morsa, zawody strzelania w łuku, warsztaty wiązania węzłów, pionierka obozowa, zajęcia integracyjne z sąsiednim podobozem, wędrówka ścieżką przyrodniczą Szklana Huta, poszukanie keszy, wędrówka do Białogóry, na Wydmy Łebskie, zajęcia z pierwszej pomocy, nocka młodych Robinsonów w lesie pod namiotami z pałatek, chrzest obozowicza  – to tylko niektóre z zajęć, jakie odbyły się w naszym podobozie.
Z wielką chęcią integrowaliśmy się chcąc poznać jak najwięcej osób z innych hufców mających obozy w Szklanej Hucie. Dlatego wzięliśmy udział we wspólnym apelu, ognisku, grze integracyjnej, grillu i Bitwie Kolorów. Nasza drużyna przygotowała dla sokołowskiego zgrupowania Indiańskie Zawody Sportowe podczas których „Blade Twarze” stanęły do walki z plemieniem indiańskim. Na apelu końcowym wręczyliśmy za zawodowy dyplomy, medale i nagrody przygotowane przez naszych instruktorów. Cały nasz podobóz wziął też udział w Festiwalu Piosenki Obozowej. Podczas obozu pełniliśmy służbę w Lęborku podczas biegu, rozdając biegaczom wodę.
Wraz ze zgrupowanie obozów naszego hufca wzięliśmy udział w rejsie statkiem po Jeziorze Łebsko, zwiedzaliśmy Muzeum Wyrzutni Rakiet, chodziliśmy po Ruchomych Wydmach, byliśmy w fokarium.
Wielką przygodą była dla nas wizyta w Parku Linowym, gdzie mogliśmy przezwyciężyć swoje leki i słabości. Wizytę w Parku Linowym przygotowali dla nas nasi instruktorzy.
Bardzo dużym przeżyciem i zaszczytem było otrzymanie chust Programu Rozwoju Odkrywców. Jest to związane z włączeniem naszej drużyny do struktur Drużyn Odkrywców ZHP i jest podsumowaniem i docenieniem naszej rocznej pracy z programem ZHP.
Obóz był dla nas okazją do podsumowania bardzo aktywnego i pełnego wyzwań roku harcerskiego oraz do zaplanowania tego, co będziemy jako drużyna robić od września. A gdzie pojedziemy za rok na podsumowanie harcerskiego roku? Już szukamy miejsca.
Harcerzami z naszej drużyny podczas obozu opiekowali się i organizowali zajęcia: phm.Anna Kożuchowska-Kurylak i pwd.Adam Mazurek.
 

REKLAMA
(INFO/FOT. 22. DH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Były Zuch,,,Były Zuch,,,

2 0

No , no nawet dobrze to wygląda - ta cera twarzy , włosy . Wielkie gratulacje . 16:38, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone