Zamknij

Opowiedzieli dzieciom o lesie i jego mieszkańcach

23:49, 07.11.2019 | SYLWIA KOSIERADZKA
Skomentuj
REKLAMA

Przedszkole w Grochowie odwiedzili niezwykli goście: Paulina Zgierun i Wojciech Zapora, pracownicy Nadleśnictwa Sokołów Podlaski.

Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych. Jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie. 30 października do przedszkola w Grochowie zawitali niezwykli goście: Paulina Zgierun i Wojciech Zapora, pracownicy Nadleśnictwa Sokołów Podlaski.
W czasie spotkania opowiadali dzieciom o lesie, jego znaczeniu dla środowiska oraz sposobach dbania o niego. Goście opowiadali również o zwierzętach - mieszkańcach lasów, warunkach ich życia, zwyczajach. Ta wizyta to niepowtarzalna okazja do budowania dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć bajkę edukacyjną pt:” Dzik Ryjo”. Mogły także dotknąć poroża, ptasie gniazdo, rozpoznawały zwierzęta przedstawione na ilustracjach, odrysowywały postacie ptaków i zwierząt oraz liście od specjalnych drewnianych szablonów.
Każde z dzieci na zakończenie otrzymało kolorowankę „Drzewa” lub „Zwierzęta”, a przedszkolna biblioteczka powiększyła się o książeczkę pt: ”Drzewa leśne”. Nasze przedszkolaki przygotowały na tą okoliczność album o tematyce leśnej, który podarowały swoim gościom.

(SYLWIA KOSIERADZKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA