Zamknij
REKLAMA

Sokołowscy licealiści pracują w ramach projektu MatFizChem

22:14, 20.11.2019 | JAROSŁAW KRAKOWSKI, I LO
Skomentuj
REKLAMA

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego stał się udziałem uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

Celem głównym jest: "Podnoszenie kompetencji z zakresu nauk ścisłych (np. matematyki, informatyki, fizyki, chemii) pozwalających na aktywizację społeczną i zawodową, poszerzenie wiedzy ogólnej i specjalistycznej, rozwój zainteresowań, pobudzenie aktywności edukacyjnej i kulturalnej."
W ramach projektu odbywają się różnorodne działania na rzecz uczniów z matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Między innymi młodzież uczestniczy w zajęciach laboratoryjnych z fizyki i chemii, wykładach, warsztatach chemicznych i informatycznych, indywidualnych praktykach laboratoryjnych, kursach przygotowujących do olimpiad i konkursów.
Aby być zakwalifikowanym do działań projektowych do większości uczniowie muszą aplikować indywidualnie, część jest skierowana do grup szkolnych. I Liceum zostało zakwalifikowane do zajęć: „Spotkania z matematyką” i „Laboratoria fizyczne” i prawdopodobnie będzie zakwalifikowana do działania z chemii „Open Lab”.

Jak do tej pory najbardziej intensywnie przebiegają zajęcia „Laboratoria Fizyczne”. Uczniowie wzięli udział już w trzech zajęciach, w ramach których przeprowadzali eksperymenty w Centralnym Laboratorium Fizyki Politechniki Warszawskiej. Eksperymenty są zbliżone do tych, jakie przeprowadzają studenci Politechniki Warszawskiej. Uczniowie mają zatem możliwość zapoznania się z uczelnianym laboratorium fizycznym, metodyką przeprowadzania eksperymentów i opracowania wyników tych eksperymentów. Stanowi to bardzo cenne uzupełnienie zajęć szkolnych, w ramach których trudno jest znaleźć czas na eksperymenty trwające dwie godziny, ze szczegółową analizą wyników. Uczniowie jeszcze trzykrotnie będą mogli gościć w tym laboratorium.

Projekt MatFizChem jest prowadzony przez Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych i Wydziałem Chemicznym. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Celem szczegółowym projektu jest podnoszenie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

(JAROSŁAW KRAKOWSKI, I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Uwaga !!!Uwaga !!!

1 2

Oj - Aby ,, amfy ,, nie wyprodukowali. 14:32, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA