Zamknij
REKLAMA

„Rolnik” rozpoczął współpracę z muzeum w Ciechanowcu

14:12, 28.11.2019 | OPR. MG/FOT. ZS CKR
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim podpisał porozumienie o współpracy z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu .
18 listopada w pałacu znajdującym się w posiadaniu muzeum zostało podpisane porozumienie o współpracy naszej Szkoły z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka  w Ciechanowcu. Porozumienie z ramienia Muzeum podpisała dyrektor Dorota Łapiak, a szkoły - dyrektor Sławomir Wróblewski.
- Celem współpracy jest wspólne promowanie tradycji, kultury wsi polskiej oraz prezentacja materialnego dziedzictwa wsi polskiej zachowanego, konserwowanego w zasobach Muzeum Rolnictwa – mówi dyrektor Sławomir Wróblewski. - Współpraca między instytucjami umożliwi uczniom zwiedzanie obiektów muzealnych, poszerzenie wiedzy i umiejętności, a także świadomości swoich korzeni .
Muzeum z kolei liczy na współdziałanie w zakresie popularyzacji nauki, upowszechniania wiedzy rolniczej i historycznej oraz podtrzymywania i upowszechniania postaw patriotycznych a także wszechstronne współdziałanie w zakresie edukacji regionalnej, przewodnictwa turystycznego, muzealnictwa, turystyki wiejskiej i turystyki kulturowej.
Współpraca ma polegać na wzajemnym wspieraniu się przy organizacji zajęć edukacyjnych, promocji szkolnictwa zawodowego, organizowaniu praktyk, wykładów, pokazów, warsztatów i wizyt studyjnych o tematyce gastronomicznej, historycznej, etnograficznej, a także udział przedstawicieli szkoły i muzeum w wydarzeniach organizowanych w obu instytucjach.
- Podpisane porozumienie ma charakter bezterminowy i już niebawem można spodziewać się pierwszych wymiernych efektów działań. Nasze placówki poprzez uczestnictwo we wspólnych programach oświatowo-edukacyjnych będą wspierały się w działaniach mających za zadanie pielęgnowanie polskości, rozwój świadomości narodowej i obywatelskiej – podkreśla dyrektor Wróblewski.

(OPR. MG/FOT. ZS CKR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

WładysławaWładysława

46 14

Pani dyrektor w sweterku, pan dyrektor w kosiuli wypuszczonej na wierzch, tylko troczków od kalesonów brakuje. Powinszować 16:21, 30.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do JacuniaDo Jacunia

13 4

Zazdrosny się odezwał. Sam nic nie robi, w koszuli wiecznie wypuszczonej chodzi ale krytykować to pierwszy. Typowe dla sfrustrowanych. 22:25, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mietek Sancho PansaMietek Sancho Pansa

24 4

Jak będzie umowa z Muzeum Historycznym to pojedzie nasz awanturnik Błędny Rycerz 06:43, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


LusiLusi

12 2

Taka walka z niewidzialnym wrogiem może być niebezpieczna, to zakrawa już na chorobę psychiczną. Stąd też może wybuchy agresji i awanturniczy styl. 12:38, 05.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA