Zamknij
REKLAMA

Mogli obejrzeć, jak wyglądają najpopularniejsze narkotyki

19:03, 02.12.2019 | JADWIGA BARTNIK
Skomentuj
REKLAMA

27 listopada odbyło się w Zespole Oświatowym w Grochowie szkolenie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprowadziła je sierż. szt. Dominika Ślepowrońska z Powiatowej Komendy Policji w Sokołowie Podlaskim.

Aby skutecznie walczyć z problemem, jakim jest zażywanie środków odurzających, substancji psychoaktywnych  przez dzieci i młodzież, konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie.
Podczas spotkania pani sierżant zaprezentowała walizkę edukacyjną. Za pomocą znajdującego się w niej wyposażenia zapoznała nauczycieli i rodziców z problematyką narkomanii. Dorośli dowiedzieli się jak wyglądają najpopularniejsze narkotyki, jak młodzież je zażywa i jakich akcesoriów do tego używa. Walizka zawierała również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające, są  atrapami  najbardziej popularnymi narkotyków . Każdy przedmiot i substancja  opatrzony był  szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu.
Rodzice otrzymali informacje jaki działania powinni podjąć, w razie podejrzeń, że ich dziecko miało kontakt z niebezpiecznymi substancjami.

 

(JADWIGA BARTNIK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

xvxxvx

2 2

ja nie chcę ani oglądacz ani kosztować 14:08, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA