Zamknij
REKLAMA

27 uczniów otrzymało stypendia Rady Powiatu Sokołowskiego

17:30, 03.01.2020 | INFO/FOT. POWIAT SOKOŁOWSKI
Skomentuj
REKLAMA

Podczas XII sesji Rady Powiatu Sokołowskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów za rok szkolny 2018/2019 dla najlepszych i najzdolniejszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Sokołowski.

Na uroczystość przybyli uczniowie stypendyści, rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący rady Jacek Odziemczyk, który wraz ze starostą Elżbietą Sadowską oraz przewodniczącym Komisji Oświaty i Kultury Markiem Ratyńskim w obecności radnych i gości wręczyli stypendia wszystkim nagrodzonym. W tym roku wyróżniono 27 uczniów, a byli nimi:
Piotr Kacprzyk – uczeń klasy III w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie, który otrzymał stypendium I stopnia Rady Powiatu Sokołowskiego za wybitne osiągnięcia w nauce. W roku szkolnym 2018/2019 uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole (5,75). Dodatkowo z sukcesem wziął udział w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej uzyskując tytuł Finalisty.
Eryk Igor Barcik – uczeń klasy IV technikum w Zespole Szkół Nr 1 otrzymał stypendium I stopnia Rady Powiatu Sokołowskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. W roku szkolnym 2018/2019 z sukcesami reprezentował szkołę i Powiat Sokołowski w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Zajął I miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie, w kategorii do lat 23. Zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów w Ciechanowie, w kategorii zawodników w wieku 20 i 23 lat. Zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski AZS w podnoszeniu ciężarów w Białej Podlaskiej. Zajął również V miejsce w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w Puławach. Trenerem Eryka jest Tomasz Wcisłak wiceprezes Ludowego Miejsko – Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim.
Patrycja Bogucka – otrzymała stypendium I stopnia Rady Powiatu za szczególnie wyróżniające się wywiązywanie z obowiązków uczniowskich. Patrycja uczęszcza do III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II i jest wzorową uczennicą. W minionym roku szkolnym mogła poszczycić się 100% frekwencją. Jest zawsze starannie przygotowana do zajęć, szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego. Charakteryzuje ją wysoka kultura osobista prezentowana w szkole i poza nią. Chętnie bierze udział w akademiach, apelach i uroczystościach szkolnych. Reprezentowała szkołę w wielu konkursach plastycznych i o tematyce religijnej m. in.: w konkursie ogólnopolskim „Jan Paweł II w oczach dziecka”, diecezjalnym „Mój Przyjaciel – Anioł Stróż”, w którym została wyróżniona.
Tomasz Adam Więckowski - nagrodzony stypendium I stopnia za szczególnie wyróżniające się wywiązywanie z obowiązków uczniowskich. Tomasz jest uczniem III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II. Dzięki swojej obowiązkowości i pracowitości, wzorowo wypełnia obowiązki uczniowskie. Godnie reprezentuje klasę i szkołę w olimpiadach sportowych (np. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Siemiatyczach), w festiwalach, przeglądach i kwestach. Od wielu lat działa w szkolnej drużynie harcerskiej „Duchy Lasu”. Jest także członkiem zespołu instrumentalno – wokalnego i reprezentował szkołę m. in. w koncercie „Jesteśmy Razem” czy w „Festiwalu Kultury Harcerskiej”. Na uznanie zasługuje jego wysoka kultura osobista, dbałość o bezpieczeństwo własne i innych uczniów, a także bardzo wysoka frekwencja.
Piotr Danielak – uczeń klasy III o profilu technik informatyk  w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, który otrzymał  stypendium II stopnia Rady Powiatu za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za zajęcie I miejsca w konkursie filmowym pt. „Moje kwalifikacje w obiektywie” promującym Zintegrowany System Kwalifikacji za film pt. „Nauka – podstawa zdobywania wiedzy” realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.
Joanna Dekaban - uczennica klasy IV technikum w Zespole Szkół  Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, która otrzymała stypendium II Stopnia za wybitne osiągnięcia w nauce. Zajęła również I miejsce w IV edycji konkursu ogólnopolskiego z Języka polskiego pt. „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej” skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Paulina Emilia Leoniec - uczennica klasy III A w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie otrzymała stypendium II stopnia Rady Powiatu za wybitne osiągnięcia artystyczne. Paulina zdobyła I nagrodę w Turnieju Teatrów Jednego Aktora w eliminacjach wojewódzkich 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i reprezentowała województwo mazowieckie w finale tego konkursu.
Władysław Młynik – uczeń klasy II I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej otrzymał stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w nauce. W poprzednim roku szkolnym zajął I miejsce w „Międzynarodowym konkursie matematycznym” zorganizowanym przez Brzeski Państwowy Uniwersytet i Uniwersytet w Białymstoku. Uzyskał także bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Kacper Chomka -  uczeń klasy II w I Liceum Ogólnokształcącym otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce. Zajął III miejsce w Wielkim Konkursie Ortografii Angielskiej organizowanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.
Antonina Maria Adamyan-Lis – uczennica klasy III w I LO otrzymała stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w nauce, a w roku szkolnym 2018/2019 uzyskała wysoką średnią ocen. Antonina jest także członkiem Grupy Teatralnej Preteksty wspólnie, z którą zdobyła II miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych w finale 19. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich za spektakl „Vita ars est”.
Aleksandra Katarzyna Topolińska - uczennica klasy III w I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie otrzymała stypendium II stopnia za wybitne osiągnięcia w nauce. Jest członkiem Grupy Teatralnej Preteksty wspólnie, z którą zdobyła II miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych w finale 19. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich za spektakl „Vita ars est”.
Karolina Emilia Misiak – w roku szkolnym 2018/2019 była uczennicą III klasy I Liceum i za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała stypendium II stopnia Rady Powiatu za wybitne osiągnięcia w nauce. Karolina została także finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną edycji 2018/2019.
Za wybitne osiągnięcia w nauce stypendia II stopnia Rady Powiatu Sokołowskiego otrzymali również uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie: Maja Magdalena Mazur, Dominika Jurczak, Dominika Kraska, Aleksandra Miszczuk, Sandra Sikorska, Magdalena Moczulska, Adrianna Wiktoria Tomczuk, Izabela Sarnecka, Gabriela Ratyńska, Paulina Ładziak, Karol Smuniewski, Natalia Soszyńska, Adrian Tymiński, Martyna Grzybowska oraz uczennica Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim Anna Jankowska.
W dowód uznania dla osiągnięć artystycznych uczniów zarząd i Rada Powiatu Sokołowskiego postanowiły przyznać nagrodę dla grupy teatralnej Preteksty za godne reprezentowanie Powiatu Sokołowskiego na scenach, na których występuje. Zdobyła ona II miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych w finale 19. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich za spektakl „Vita ars est”. Członkowie grupy pracują na co dzień pod okiem nauczyciela Urszuli Kosieradzkiej.

(INFO/FOT. POWIAT SOKOŁOWSKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (36)

Tylko pytam Tylko pytam

17 7

A kto dostał stypendium 30 tysięcy złotych za projekt budżetu? Czy pani starosta czy pan przewodniczący? A może się podzielili? 17:48, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PierógPieróg

12 6

Odziemczyk chyba się zmienił chyba że to nie on ten z lewej 18:59, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Pierógdo Pieróg

11 7

To chyba on
To fotomontaż czy Odziemczyk wyskoczył z mównicy jak Dżin 19:02, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cieplutki...Cieplutki...

12 7

Odnośnie mównicy to oglądam właśnie Akademię Policyjną i tam jest taka scena z mównicą w roli głównej...
A Odziemczyk ma chyba grymas na twarzy
Mm nadzieję że wszystko ok... 19:20, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolLol

11 7

Hm, faktycznie przewodniczący jakiś spięty, tak jakby czekał na szczęśliwy finał. 20:52, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AA

12 7

I wszystko jasne stąd te ufajdane portki. 20:54, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JackJack

12 7

Podobno starostwo organizuje swój osobny orszak na sześciu króli. 20:59, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AliAli

11 5

A czy przyznano stypendium za płynne czytanie? 21:26, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z Kutysk do AliZ Kutysk do Ali

11 6

Chyba za postępy w czytaniu w połączeniu z intrygami mściwością i zakłamaniem ?
A jest jedna Pani która robi to po mistrzowsku 21:33, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WidzWidz

32 2

Stypendia są dobrym podSUMOwaNIEm osiągnięć uczniów, ale powinny być wyższe. 22:07, 03.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciekawy...Ciekawy...

3 2

A jaka to kwota , bo ktoś pisze , że za mała. Śmiało ILE. 10:52, 04.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A o coA o co

9 5

O co chodzi z tym 5% udziałem w RIT? Bodzio zaszalał zaiste! 11:51, 04.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

6 2

No właśnie Bodzio dołożył 5 % to Powiat ile dołożył mniej czy więcej ? 12:20, 04.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie Pytanie

8 3

Może mi ktoś przypomnieć kiedy przewodniczący ma tą sprawę w sądzie? Chętnie pójdę i zobaczę o co jest oskarżony. 15:04, 04.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RadnyRadny

11 2

Wszystkie sprawy związane z RIT i finansowaniem były ustalone przez Karakulę jeszcze z Iwaniukiem. Teraz tylko zwiekszano dofinansowanie. A obecna starosta przypisuje sobie że to jej zasluga. Ktoś to powinien głośno powiedzieć. 15:12, 04.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gratulacje.Gratulacje.

6 8

Dla Karoliny z Bielan Wąsów --- Brraawwoo. 15:56, 04.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TozToz

5 1

Toz to corka radnego...i nauczycielki matematyki a teraz angielskiego. To musiala miec nagrode 17:46, 04.01.2020


OloOlo

124 2

Sadowska z Odziemczykiem pieniędzy na remont biblioteki w I LO nie dali a udają mecenasów oświaty.Hipokryci ! 11:34, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnaOna

12 2

Chyba szykuje się zmiana na stanowisku starosty bo Sadowska schowana gdzieś z tyłu. 13:46, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bystry Bystry

18 2

Czy coś wiadomo o starej kostce z chodników w mieście które zostały wymienione w ramach RiT bo coś "Mecenasi Oświaty " na ten temat nie mówią i na wigilii w zakładach mięsnych Sadowska też chyba nie wspominała. Czy się mylę? 14:34, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolLol

23 1

Załatwiaczka tak załatwiła, że kostka zniknęła bez wieści. 16:40, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

syfonsyfon

19 2

Mecenasi Oświaty starą kostkę sprzedali i stypendia ufundowali. 21:46, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do syfondo syfon

21 1

To żeby jeszcze tak było. Stypendia z kasy starostwa a przewodniczący lansuje się jako mecenas oświaty. Ciekawe czy sąd to łyknie, czy mimo wszystko uzna, że jednak jest winny. 22:29, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stypendystkastypendystka

15 3

Dziękujemy Panu Przewodniczącemu 23:04, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MietekMietek

13 2

Sprawa w sądzie przyczyniła się do przyznania stypendiów bo przewodniczący chce zrobić na sądzie dobre wrażenie kreując się na "mecenasa oswiaty".Mam nadzieję że sąd tego nie "łyknie". 14:06, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZdziwionaZdziwiona

14 0

Czy przewodniczący to tak się zapuścił, żeby pokazać że jest taki pokrzywdzony przez dziecko na ktore krzyczał? 18:15, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Zdziwionado Zdziwiona

8 2

Lepiej z tym Panem nie zadzierać bo on dużo może teraz . 19:27, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do do ZdziwionejDo do Zdziwionej

7 3

Przewodniczący już straszy że on to dopiero pokaże jak zostanie burmistrzem. 19:39, 06.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

uczenuczen

2 6

A ja bardzo lubię i szanuję Pana JAcka i życzę aby został bUrmistrzem A widze że bardzo niesprawiedliwie krytykują go niedobrzy ludzie tylko nie wiem dlaczego? Panie jacku trzymam za Pana kciuki z mężem i całą rodziną. 20:06, 06.01.2020


Do uczniaDo ucznia

6 0

Jak już piszesz i przedstawiasz się jako uczeń, to pisz bez błędów. Przykro mi, że nie znasz prawdziwego oblicza tego pana. 21:40, 06.01.2020


Uczeń Uczeń

11 0

Ooo straszenie to dobrze wychodzi temu panu. 21:41, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SanczoSanczo

11 2

To nie wina Odziemczyka że Kraska namascił go na stanowisko na które się nie nadaje . 23:22, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KwicołKwicoł

14 1

Powiem tak
Nie pomogą studia doktoraty jeśli człowiek chamowaty 23:36, 06.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Kwicoł.do Kwicoł.

11 0

Pełna zgoda , tego nie da się nauczyć , to mówiąc wprost ,, wynosi się z domu ,, nie zależnie od wykształcenia. Chamstwo i tupet jest w genach. 09:49, 07.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

5 1

Na zdjęciu widzę pracownika gminy Sokołów Podlaski, ciekawe czy ta osoba jest w pracy czy udaje że jest w pracy 14:26, 13.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do obserwator Do obserwator

1 0

Nie uważa pani/pan że to jest tylko i wyłącznie sprawa między pracownikiem a przełożonym? 18:57, 15.01.2020


REKLAMA
REKLAMA