Zamknij
REKLAMA

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne w gminie Repki

23:11, 04.01.2020 | EWA CZARKOWSKA, GOK REPKI
Skomentuj
REKLAMA

„Łamiąc się opłatkiem jak chlebem, życzymy sobie szczęśliwego Nowego Roku i jeszcze szczęśliwszego i wiecznego życia, tam, gdzie Bóg jest całkowitym weselem i wiekuistą radością dla wszystkich, którzy kochają” pod takim przesłaniem przebiegało Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne, które odbyło się 30 grudnia. w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach.

W spotkaniu uczestniczyli radni i sołtysi, dyrektorzy i pracownicy wszystkich jednostek samorządowych, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Repki, Wśród obecnych gościli: starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, członek zarządu powiatu sokołowskiego Bogdan Czarnocki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim Tomasz Wilk.  W uroczystym spotkaniu gościli księża sprawujący posługę duszpasterską w gminie Repki : ksiądz Andrzej Dryżałowski, ksiądz kan. dr Sławomir Mazur, ksiądz dr Mariusz Bartosiak, ksiądz Jakub Buczyński, ksiądz Robert Nowaczewski.
Gości przywitała wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk. W przemówieniu zaprezentowała działania i dokonania samorządu  w mijającym roku oraz przedstawiła plany na kolejny rok. Złożyła życzenia noworoczne „Wszystkim Państwu życzę, aby Nowy Rok napełnił Wasze serca wiarą w dobrą przyszłość. Życzę, aby w Waszych domach zawsze gościły miłość, zaufanie i szczęście. Niech optymizm i radość będzie z nam przez cały 2020 r. Szczęść Boże”. Przewodniczący Rady Gminy podkreślał magiczne znaczenie Świąt Bożego Narodzenia „W te Święta  rodzi się Bóg-Człowiek, który chce słuchać ludzi, okazywać im swoje miłosierdzie i dawać nadzieje. Tak czy inaczej w wielu naszych rodzinach. Święta Bożego Narodzenia, są czasem, w którym  wielu z nas przemówi ludzkim głosem. To czas, w którym odzywają się do siebie najwięksi wrogowie, ale też skłóceni lub oddaleni od siebie od dłuższego czasu członkowie rodziny. I nie szkodzi, ze potem może wszystko wraca do tzw. normy. Dla tych kilku chwil szczerości i uwolnionego dobra ze strony drugiego człowieka warto przeżyć kolejny rok”. Mówił, że dobro „Małej ojczyzny” jest nadrzędnym celem działań samorządu, przed którym stoją nowe wyzwania, a sprostać im można tylko dzięki solidarności, współpracy i obywatelskiej odpowiedzialności. Na koniec życzył wszystkim mieszkańcom Gminy Repki, aby wkroczyli w Nowy Rok z nadzieją, że wspólnie uda się zrobić wiele dobrych rzeczy. „Niech 2020 rok przyniesie nam wszystkim odrobine szczęścia , które sprawi, że wszystkie podjęte przez nas działania i zamierzenia zakończą się sukcesem. Niech wiara codziennie dodaje nam sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów”.  Życzenia noworoczne złożyli kolejno: starosta Elżbieta Sadowska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk.
Po części życzeniowej zaproszeni goście wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Bożeny Kaczmarek i Łukasza Kraujutowicza, przy akompaniamencie Piotra Jankowskiego. Po koncercie ksiądz Andrzej Dryżałowski odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i pobłogosławił opłatki. Po  odśpiewaniu kolędy „Bóg się rodzi” wszyscy przełamali się opłatkiem życząc sobie szczęśliwego 2020 Roku.

(EWA CZARKOWSKA, GOK REPKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

JacuśJacuś

3 0

Impra na sto fajerek 16:48, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

8 3

Ooo Pani Sadowska też była myślałem że po wigilii w Zakładach Mięsnych ma już dosyć .
Czy chwaliła się RiT-em choć kasę załatwił Iwaniuk ?
Czy Sadowska mówiła gdzie jest stara kostka brukowa z chodników każdy widział nową ale co stało się ze starą ? 20:34, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do ciekawydo ciekawy

5 0

Ciekawy to jest fakt braku oświadczeń majątkowych miłościwie nam panujących obecnych władz. Czy się wkońcu doczekamy tych informacji?? Czy poprostu obecna władza jest krystaliczna i już?? 22:11, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mijomijo

2 4

Ciekawy na żołdzie " Soku z buraka"? 19:07, 07.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TenTen

2 0

Ciekawy to chyba od carycy 22:06, 07.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA