Zamknij

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne w gminie Repki

23:11, 04.01.2020 | EWA CZARKOWSKA, GOK REPKI
REKLAMA
Skomentuj

„Łamiąc się opłatkiem jak chlebem, życzymy sobie szczęśliwego Nowego Roku i jeszcze szczęśliwszego i wiecznego życia, tam, gdzie Bóg jest całkowitym weselem i wiekuistą radością dla wszystkich, którzy kochają” pod takim przesłaniem przebiegało Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne, które odbyło się 30 grudnia. w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach.

W spotkaniu uczestniczyli radni i sołtysi, dyrektorzy i pracownicy wszystkich jednostek samorządowych, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Repki, Wśród obecnych gościli: starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, członek zarządu powiatu sokołowskiego Bogdan Czarnocki, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim Tomasz Wilk.  W uroczystym spotkaniu gościli księża sprawujący posługę duszpasterską w gminie Repki : ksiądz Andrzej Dryżałowski, ksiądz kan. dr Sławomir Mazur, ksiądz dr Mariusz Bartosiak, ksiądz Jakub Buczyński, ksiądz Robert Nowaczewski.
Gości przywitała wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk. W przemówieniu zaprezentowała działania i dokonania samorządu  w mijającym roku oraz przedstawiła plany na kolejny rok. Złożyła życzenia noworoczne „Wszystkim Państwu życzę, aby Nowy Rok napełnił Wasze serca wiarą w dobrą przyszłość. Życzę, aby w Waszych domach zawsze gościły miłość, zaufanie i szczęście. Niech optymizm i radość będzie z nam przez cały 2020 r. Szczęść Boże”. Przewodniczący Rady Gminy podkreślał magiczne znaczenie Świąt Bożego Narodzenia „W te Święta  rodzi się Bóg-Człowiek, który chce słuchać ludzi, okazywać im swoje miłosierdzie i dawać nadzieje. Tak czy inaczej w wielu naszych rodzinach. Święta Bożego Narodzenia, są czasem, w którym  wielu z nas przemówi ludzkim głosem. To czas, w którym odzywają się do siebie najwięksi wrogowie, ale też skłóceni lub oddaleni od siebie od dłuższego czasu członkowie rodziny. I nie szkodzi, ze potem może wszystko wraca do tzw. normy. Dla tych kilku chwil szczerości i uwolnionego dobra ze strony drugiego człowieka warto przeżyć kolejny rok”. Mówił, że dobro „Małej ojczyzny” jest nadrzędnym celem działań samorządu, przed którym stoją nowe wyzwania, a sprostać im można tylko dzięki solidarności, współpracy i obywatelskiej odpowiedzialności. Na koniec życzył wszystkim mieszkańcom Gminy Repki, aby wkroczyli w Nowy Rok z nadzieją, że wspólnie uda się zrobić wiele dobrych rzeczy. „Niech 2020 rok przyniesie nam wszystkim odrobine szczęścia , które sprawi, że wszystkie podjęte przez nas działania i zamierzenia zakończą się sukcesem. Niech wiara codziennie dodaje nam sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów”.  Życzenia noworoczne złożyli kolejno: starosta Elżbieta Sadowska oraz przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk.
Po części życzeniowej zaproszeni goście wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Bożeny Kaczmarek i Łukasza Kraujutowicza, przy akompaniamencie Piotra Jankowskiego. Po koncercie ksiądz Andrzej Dryżałowski odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i pobłogosławił opłatki. Po  odśpiewaniu kolędy „Bóg się rodzi” wszyscy przełamali się opłatkiem życząc sobie szczęśliwego 2020 Roku.

(EWA CZARKOWSKA, GOK REPKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

JacuśJacuś

3 0

Impra na sto fajerek 16:48, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

8 3

Ooo Pani Sadowska też była myślałem że po wigilii w Zakładach Mięsnych ma już dosyć .
Czy chwaliła się RiT-em choć kasę załatwił Iwaniuk ?
Czy Sadowska mówiła gdzie jest stara kostka brukowa z chodników każdy widział nową ale co stało się ze starą ? 20:34, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do ciekawydo ciekawy

4 0

Ciekawy to jest fakt braku oświadczeń majątkowych miłościwie nam panujących obecnych władz. Czy się wkońcu doczekamy tych informacji?? Czy poprostu obecna władza jest krystaliczna i już?? 22:11, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mijomijo

2 4

Ciekawy na żołdzie " Soku z buraka"? 19:07, 07.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TenTen

2 0

Ciekawy to chyba od carycy 22:06, 07.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone