Zamknij

Uczniowie z Nowej Wsi w ferie skorzystali z wielu atrakcji

11:32, 18.02.2020 | INFO/FOT. SP W NOWEJ WSI
Skomentuj
REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi od wielu lat w czasie ferii organizowane jest zimowisko. Wzięło w nim udział 52 uczniów. W pierwszym tygodniu uczestnicy skorzystali z licznych atrakcji. Opiekę zapewnili nauczyciele szkoły w ramach wolontariatu. Był to czas radosnej zabawy i wypoczynku.

Podczas zimowiska uczniowie wyjechali do Parku Wodnego w Siedlcach oraz jeździli na łyżwach. W Sokołowskim Ośrodku Kultury obejrzeli bajkę „Gang Zwierzaków” oraz odwiedzili nowo powstałe Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego. Uczestnicy poznali historię Szlaku WGL oraz poszczególne miejscowości, przez które on przebiegał. Podczas warsztatów młodzież uczyła się trudnej sztuki kaligrafii i wykonała samodzielnie pieczęcie na laku. Młodsi kolorowali postacie i miejsca związane z historią Polski i Wielkim Gościńcem Litewskim. Ponadto uczniowie spacerowali po Sokołowie Podlaskim, poznali historię miasta i podziwiali najważniejsze pomniki w mieście: Pomnik ks. Brzóski, Pomnik św. Rocha i Żołnierzy Niezłomnych. Nie zabrakło także dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji podczas gry w kręgielni Yunavi.  Każdego dnia na uczestników czekał ciepły posiłek.
Dziękujemy władzom gminy Sokołów Podlaski, na czele z wójtem Januszem Kurem za możliwość zorganizowania tak wielu atrakcji.

(INFO/FOT. SP W NOWEJ WSI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA