Zamknij

Zuchy z Jabłonny Lackiej działają bardzo aktywnie

10:13, 27.02.2020 | INFO/FOT. 22. GZ
Skomentuj
REKLAMA

20 lutego, czyli 2  dni przed harcerskim świętem Dniem Myśli Braterskiej zuchy z 22. GZ Łowcy Przygód spotkały się na uroczystej zbiórce. I jak to u nich bywa - działo się bardzo wiele!

Zbiórkę rozpoczęła Obietnica Zuchowa zuchny Nikoli Gawryluk. Szymek Niemirka, Mateusz Niemirka, Iga Siwińska, Nina Siwińska, Kacper Tomasiuk, Antonina Sarna, Emilka Romańska, Natalka Pietranik, Paula Połog, Oliwka Szymaniak, Daniel Smolik, Majka Jasieńczuk, Kuba Giziński zostali nagrodzeni przez drużynową dh.Martynę Sankowską  w konkursie na plakat o 22GZ. Z okazji Dnia Myśli Braterskiej zuchy włączyły się w ogólnopolską akcję "Wszystkim jest z zuchem dobrze". Wysłały one paczki z przygotowanymi przez siebie zabawami i grą do 2 gromad zuchowych. One zaś przysłały paczki jabłonskim zuchom. !!! Przy otwieraniu ich było bardzo dużo emocji.  Druhna Magda Zieniewska opowiedziała zuchom  o idei Dnia Myśli Braterskiej i na wyciętych przez zuchy rączkach pisały one miłe słowa innym zuchom z gromady! A ponieważ tego dnia był też "Tłusty czwartek" zuchy otrzymały pyszniutkie pączki - dziękują za nie pani Justynie Niemirce!
 Ten kto uważa, że bycie zuchem to nuda.... – myli się! Najlepszym dowodem na to są zbiórki ŁOWCÓW PRZYGÓD. Poza Obietnicą Zuchową, obchodami Dnia Myśli Braterskiej, otwieraniem paczki z akcji "Wszystkim jest z zuchem dobrze" i smacznymi pączusiami działo się na niej o wiele więcej! Zuchy otrzymały tajemniczy, zalakowany list w kształcie zamku rycerskiego, w którym zostały zaproszone do krainy rycerzy i dam dworu.  Chłopcy zabrali się więc za budowanie zamku, dziewczynki wykonały piękne malowidła na nim. Wspólnie zrobiły zabawki i korony dla królewien i nakrycia głowy rycerzy! Mogły obejrzeć również pokaz eksperymentów przygotowany przez czarodziejki - uczennice wielkiego Maga Merlina! Druhny Gabrysia Woźniak, Kamila Plichta i Oliwia Przesmycka z 22DH AZYMUTY przygotowały rewelacyjny pokaz tajemniczej – naukowej – magii. Było naprawdę wybuchowo.  ZUCHY od tej zbiórki zdobywać będą sprawność RYCERZ lub DWORKA! Na następną zbiórkę - 7 marca – przyjdą już w strojach rycerskich oraz strojach dam dworu lub księżniczek! A wcześniej - 29 lutego jadą na wypadające tylko w roku przestępnym IMIENINY ZUCHA, bo „raz na 4 lata Zuch jest pępkiem świata”.

(INFO/FOT. 22. GZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA