Zamknij
REKLAMA

Harcerze z Jabłonny uszyli maseczki ochronne dla sokołowskiego szpitala

10:18, 08.04.2020 | 22.DH
Skomentuj
REKLAMA

Kwarantanna pokrzyżowała plany zbiórek i działań w terenie 22DH AZYMUTY i T.Zawadzkiego ps.ZOŚKA i 22 GZ ŁOWCY PRZYGÓD. Ale nie ma tego złego...

Kadra 22. GZ Łowcy Przygód przygotowała dla zuchów karty prób, czyli zadania, jakie dzieci mogą wykonać w domu, aby zdobyć zuchowe sprawności indywidulane. Zuchy mogą też wziąć udział w konkursie plastycznym pt.”Księżniczki, rycerze i smoki”. Przygotowane zostały też już 3 odcinki zagadek i wierszyków zuchowych.
Harcerki i harcerze z . AZYMUTY zaś wzięli udział w Turnieju Rycerskim on-line i grze planszowej przygotowując się do Zlotu Grunwaldzkiego i zdobycia Odznaki Grunwaldzkiej. Każdy z harcerzy przydzielony został do jednego z 4 rodów rycerskich i wybrał sobie spotkać, którą miał być (rycerz, dama dworu, giermek, kowal lub nadworna poetka). Zadaniem rycerza było przygotowanie miecza na Turniej. Giermek musiał wykonać konia dla rycerza, kowal – tarczę z logo rodu. Nadworna poetka napisała wiersz o rodzie, a dama dworu – ugotowała posiłek. Wszyscy swoje zadnia wykonywali w strojach z epoki średniowiecza zdobywając dodatkowe punkty dla swojego rodu.  W sobotę wszyscy zasiedli do komputerów by razem z pomocą komunikatorów zagrać w grę planszową poznając historię Bitwy Pod Grunwaldem. Ale to nie jedyne zajęcie harcerzy! Najstarsze harcerki w ramach zdobywania Odznaki Grunwaldzkiej przygotowały legendy z okolicznych zamków spisane własnoręcznie, harcerski wykonały lalki gałgankowe, jakimi mogły bawić się dziewczynki w średniowieczu. Wyszyły też chusteczki ze swoimi inicjałami. Wszystkie działania skrupulatnie spisywane są w kronice grunwaldzkiej drużyny.

22. DH AZYMUTY pamięta też, o tych, którzy dbają o nasze zdrowie. Harcerze przekazali do sokołowskiego szpitala 70 własnoręcznie uszytych maseczek bawełnianych mając nadzieję, że się przydadzą.

Wszystkie działania zuchów i harcerzy z Jabłonny można oglądać na blogu gromady: 22gromadazuchowa.blogspot.com i na blogu drużyny: 22dh.blogspot.com

(22.DH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA