Zamknij
REKLAMA

I Liceum: nie tylko zdalne nauczanie, ale i realna pomoc

11:27, 14.05.2020 | INFO/FOT. I LO
REKLAMA

Szkoła w czasie pandemii wypełnia nadal swoje role, ale  uaktywnia się również w zupełnie nowych sferach i dziedzinach.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie podjęto wyzwania stojące przed społecznością miasta. Nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie, poszukują skutecznych metod sprawnego przekazywania i pozyskiwania wiedzy, ale nie zapominają o potrzebujących. Trudne sytuacje są bowiem sprawdzianem solidarności. Po raz kolejny można było przekonać się, że są obok nas osoby bezinteresowne, bardzo zaangażowane, potrafiące zarażać inicjatywą, a przede wszystkim skuteczne w działaniu.
Z inspiracji grupy „Sokołów Podlaski – solidarni w walce z koronawirusem” szkoła włączyła się do walki z pandemią. W I Liceum koordynowano cały cykl produkcji, a osobą kierującą przebiegiem tego procesu był nauczyciel fizyki, Jarosław Krakowski. Pozyskana przez szkołę z projektu unijnego „MakeITreal” drukarka 3D przeszła test, pozwoliła bowiem wydrukować daszki do przyłbic ochronnych. Powstało piękne dzieło integrujące nauczycieli, uczniów, absolwentów i przyjaciół I Liceum. Do wykonania kompletu niezbędne było pozyskanie tworzywa na szybki do przyłbic i gumek mocujących. Akcja trwa już od marca i ciągle pojawia się nowe zapotrzebowanie na przyłbice. Do tej pory udało się złożyć ich ponad sto. Gotowych jest już kolejne kilkadziesiąt daszków. W pierwszych dniach maja zespół otrzymał tworzywo na szybki i trwa proces ich wycięcia.
Inicjatywa pozwoliła wesprzeć wiele instytucji: szpital w Sokołowie Podlaskim, niepubliczny ZOZ MAX-MED, przychodnie lekarskie, „Starówka”, Domy Pomocy Społecznej z terenu naszego powiatu. Szkoła dysponowała wstępnie materiałem do druku, ale sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu pomogli wspaniali darczyńcy – osoby prywatne i firmy z terenu Sokołowa Podlaskiego. Były to między innymi firmy: „EUROCAST” oraz NZOZ MAX – MED i Prywatny Transport Chorych Zbigniew Hryp -  podarowali folię; „SAFEGLASS” – wycinają szybki do przyłbic; „OZEGROUP”- zakup materiału do druku i kleju. Nieoceniona była również pomoc osób prywatnych: pani Luizy Łukasiewicz - zakup materiału do druku, folii i gumek mocujących; pani Moniki Radawiec – pomoc w pozyskaniu folii, pani Małgorzaty Ćwiklińskiej i pana Lam Man Chun – drukowanie daszków z własnych materiałów, pana Michała Sękala - drukowanie daszków z własnych materiałów, pana Kamila Małyszki - drukowanie daszków z własnych materiałów i zakup gumki, pani Urszuli Minarczuk – zakup gumki, pań: Marty Chmiel, Elżbiety Dziewulskiej Renaty Leszczyńskiej – pomoc w składaniu przyłbic. Duży wkład w drukowanie, wykorzystując własną drukarkę, wniósł również uczeń szkoły Władysław Młynik.
- Wszystkim, którzy zechcieli nas wspomóc, serdecznie dziękujemy. Pandemia ogranicza nas w codziennych działaniach, ale zyskaliśmy wspaniałych przyjaciół – podkreślają przedstawiciele Społeczności I LO.
INFO:ILO

(INFO/FOT. I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA