Zamknij
REKLAMA

Sukces szkolnej gazetki z sokołowskiej "Dwójki"

22:41, 30.06.2020 | INFO/FOT. PSP2
Skomentuj
REKLAMA

„Gazetka Szkolna Dwójki” po raz kolejny znalazła się w gronie laureatów konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego.

To już czwarta edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 368 w Warszawie pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie najlepszych gazetek szkolnych ukazujących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Mazowsza.

Docenieni przez profesjonalistów
W tym roku szkolnym przyznano trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia. II miejsce zajęła „Gazetka Szkolna Dwójki” wydawana w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim.
– Nagroda stanowi dla nas bardzo duże wyróżnienie. Cieszy mnie fakt, że doceniono nasze starania, bowiem, przygotowując kolejne wydania gazetki, dbamy o najmniejsze szczegóły – od aktualnej  tematyki, przez poprawność tekstów, po atrakcyjny layout – przyznaje Katarzyna Karpińska, opiekun gazetki.
Komisja konkursowa (na czele z dziennikarką Magdaleną Żakowską) oceniała właśnie m.in. zawartość merytoryczną artykułów, podejmowanie przez redakcje problemów istotnych dla społeczności szkolnej, różnorodność form wypowiedzi dziennikarskich oraz poprawność stylistyczną, gramatyczną i ortograficzną tekstów, a także oryginalność szaty graficznej.

Nie spoczywają na laurach
„Gazetka Szkolna Dwójki” to dwumiesięcznik, który w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 wydawany jest od trzech lat. Na swoim koncie ma już tytuł jednej z najlepszych gazetek szkolnych województwa mazowieckiego zdobyty w pierwszym roku istnienia pisma, tzn. w roku szkolnym 2017/2018.
– Nie spoczywamy na laurach. Uczniowie z zespołu redakcyjnego (Gabriela Bednarczyk, Bartosz Kalicki, Kacper Rydzewski, Hanna Skwierczyńska i Izabella Trochimiak) stale doskonalą swój warsztat dziennikarski – stwierdza polonistka Katarzyna Karpińska i dodaje, że w prace nad kolejnymi numerami gazetki włączają się także inni nauczyciele.
Całej redakcji gratulujemy sukcesu.

(INFO/FOT. PSP2)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA