Zamknij
REKLAMA

Licealiści na uniwersyteckich warsztatach o przedsiębiorczości

14:02, 07.07.2020 | KAMILA RACIBORSKA, I LICEUM
REKLAMA

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim brali udział w Tygodniu Przedsiębiorczości w ramach patronatu SGH przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

W dniach 16–18 czerwca 16 uczniów z klas I i II I Liceum wraz z licealistami z Hrubieszowa wzięło udział w cyklu zajęć warsztatowych „Innowatorium. Tydzień Przedsiębiorczości” z zakresu edukacji ekonomicznej skierowanej do młodzieży liceów. Udział w zdalnych zajęciach pozwolił uczniom na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ekonomii. Była to także świetna okazja na wyrównanie dostępu do oferty wysokiej jakości warsztatów aktywizujących, prowadzonych przez przedstawicieli środowiska akademickiego. Najbardziej aktywni uczniowie zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu online z Coachem Kariery.
Z I Liceum prowadzący zajęcia wytypowali Wojciecha Toporowskiego do uczestnictwa w spotkaniu realizowanym w ramach programu "Diamenty Przedsiębiorczości" - działania towarzyszącego Olimpiady Przedsiębiorczości. W czasie zajęć aktywnością wyróżnił się także Jakub Pietrasiak vel Olszewski. Prowadzący byli pod wrażeniem aktywnych uczniów – wysoko oceniono wnioskowanie i ich sposób myślenia. Program warsztatów składał się z pięciu bloków tematycznych. Przedyskutowano strategie przedsiębiorstw, na przykład współczesne strategie konkurencji, rozwój przedsiębiorstw, współczesne koncepcje zarządzania. Uczniowie zapoznali się również z podstawowymi zagadnieniami związanymi z marketingiem, wskazano im bowiem strategie, narzędzia, współczesne koncepcje, formy. Dużą popularnością cieszyło się poza tym zagadnienie zarządzania zasobami ludzkimi, zwrócono uwagę na politykę personalną, trendy HR, praktyczne aspekty. Prowadzący nie pominęli również kwestii miękkich elementów zarządzania: technik menedżerskich, pracy zespołowej, zarządzania czasem, przywództwa, psychologii biznesu czy kultury organizacyjnej. Młodzież interesował także temat finansów, dlatego przedstawiono współczesne trendy w finansach, analizowano funkcjonowanie giełdy papierów wartościowych, strategie inwestycyjne, ale i przejawy kryzysu finansowego.Szkoła otrzyma także pakiet publikacji dla biblioteki szkolnej z zakresu edukacji ekonomicznej.

(KAMILA RACIBORSKA, I LICEUM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA