Zamknij
REKLAMA

Przedwakacyjne sukcesy uczniów I Liceum

11:07, 10.07.2020 | INFO/FOT. I LO
REKLAMA

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim mimo czasu pandemii wzięli udział w wielu konkursach. Tuż przed wakacjami poinformowano szkołę o kolejnych osiągnięciach uczniów.

Dobiegła końca XXIX edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR. W tym roku z uwagi na panującą sytuację Komitet Organizacyjny Konkursu postanowił przeprowadzić zawody za pośrednictwem Internetu na platformie dzwonek.pl W związku ze zmianą warunków Konkursu Zarząd postanowił nie przyznawać nagród dla laureatów.Uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienie, zostali nagrodzeni książkami, a za wynik bardzo dobry przyznano nagrody ufundowane przez Region w postaci bonu podarunkowego EMPIK. Ogółem wynik bardzo dobry uzyskało 76 uczniów, a wyróżnienie 557. Wyniki bardzo dobre w I Liceum uzyskali: Julia Burzyńska i Władysław Młynik. Natomiast wyróżnienia przyznano: Bartłomiejowi Kłoczkowskiemu, Mateuszowi Kalisiakowi, Jakubowi Toczyskiemu, Adrianowi Strusowi, Kamilowi Laskowskiemu, Patrykowi Laskowskiemu, Julii Ambroziak oraz Dominice Jurczak.
Julia Burzyńska została również Finalistką Dziesiątego Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs organizowany jest z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Celem zmagań jest popularyzacja matematyki, która we współczesnym świecie nowoczesnych technologii odgrywa coraz to większe znaczenie.W X edycji Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego wzięło udział 159 uczestników reprezentujących szkoły z następujących pięciu województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Do Wielkiego Finału X-go Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowało się 89 uczestników.
Uczniowie I Liceum zostali również Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z języka angielskiego organizowanej przez Olimpus. W szkole do Olimpiady przystąpiło 22 uczniów z klas pierwszych po podstawówce i gimnazjum. Nasi uczniowie znaleźli się wśród 871 uczestników z całej Polski. Tytuł Laureata wywalczyło dwoje uczniów: Agnieszka Bala - Laureat 6 miejsca; Michał Tarnowski - Laureat 7 miejsca.Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy i życzymy kolejnych sukcesów!

(INFO/FOT. I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA