Zamknij
REKLAMA

Harcerze z Jabłonny zdobyli odznakę Drużyny Grunwaldzkiej

11:02, 23.07.2020 | INFO/FOT. 22. DH
Skomentuj
REKLAMA

22. Drużyna Harcerska AZYMUTY działająca na terenie gminy Jabłonna Lacka otrzymała tytuł i odznakę Drużyny Grunwaldzkiej. Jest to jedyna w sokołowskim drużyna, która go zdobyła.

Aby ją zdobyć harcerze wspólnie z zuchami z 22. Gromady Zuchowej Łowcy Przygód przez kilka miesięcy wykonali wiele zadań. Przeprowadzili m.in.zwiad grunwaldzki, uczyli się kaligrafii, szyli sakiewki, brali udział w warsztatach gotowania m.in. bęcwałów, pierogów, zup czy kotletów na ognisku. Każdy przygotował sobie strój z epoki średniowiecza, pogłębiał umiejętności strzelania z łuku, procy, posługiwania się różnymi narzędziami. Harcerze w czasie kwarantanny nie zawiesili swojej działalności. Wręcz przeciwnie, prężnie działali robiąc m.in. wirtualny Turniej Rycerski, gdzie podzieleni na rody musieli zmierzyć się i sprawdzić swoją wiedzę z bitwy pod Grunwaldem i wiedzy harcerskiej. Zuchy wykonały piękne prace plastyczne: Księżniczki, rycerze, smoki.
W czasie wakacji odbyły się zbiórki na których zuchy zdobywały m.in.sprawność rycerza i damy dworu. Harcerze zaś brali udział w wirtualnym Zlocie Grunwaldzkim 2020 wykonując codziennie wiele zadań i punktów aktywności. Ponieważ harcerstwo powinno łączyć – 22. DH do wspólnej zabawy zaprosiła inne drużyny: 25. DH Łazy, 45. DH Cienie, 22. GZ Łowcy Przygód i 29. DH Pogodni. Razem przeprowadzali wiele wspólnych zajęć. Był więc festiwal piosenki harcerskiej i turystycznej, gra terenowa po Gródku „W poszukiwaniu Świętego Grala”, zajęcia z kunsztu rycerskiego, memoriał poświęcony dh.Basi, tańce średniowieczne, festiwal Kolorów, wspólne śpiewanki, gotowanie na ognisku.
W czasie trwającego Wirtualnego Zlotu Grunwaldzkiego 22. DH zajęła II miejsce w zlotowym przeglądzie piosenki.
Warto podkreślić, że aby zdobyć odznakę – aktywnością musieli wykazać się wszyscy członkowie 22. DH.  Nie było harcerza, który by nie miał do przygotowania zajęć, nie miał wyznaczonego zajęcia. Każdy wykazał się bardzo dużą starannością, wiedzą i umiejętnościami biorąc odpowiedzialność za wspólne zdobycie Odznaki i Tytułu Drużyny Grunwaldzkiej. Nic więc dziwnego, że kronika grunwaldzka to blisko 70 zapisanych stron.
22. DH i 22. GZ serdecznie dziękuje rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu cyklu wakacyjnych zbiórek, produkty spożywcze, jakie przynosili, ciasta. Dziękujemy pani Agnieszce Deniziak za ogromną pomoc. Nad zajęciami opiekę sprawowali: phm.Anna Kożuchowska-Kurylak i pwd.Adam Mazurek.

 

(INFO/FOT. 22. DH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA