Zamknij
REKLAMA

Spokojnie, to tylko nauka udzielania pierwszej pomocy...

23:27, 11.12.2020 | 22. GDH AZYMUTY
Skomentuj
REKLAMA

Czas pandemii nie ograniczył działalności harcerek i harcerzy z 22. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej AZYMUTY z Jabłonny Lackiej.

Kilkanaście dni temu drużyna zakończyła działania związane z realizacją propozycji programowej Chorągwi Mazowieckiej WIKTORIA1920! Harcerze z Azymutów pokazali, że być harcerzem można w każdej sytuacji! W ramach działań z programu Wiktoria 1920 roku każdy z zastępów wykonywała jakieś zadanie, a drużyna wspólnie spotkała się na Świeczkowski on-line, gdzie podsumowała swoje działania. Harcerze zastępu Białe Wilki jeszcze w październiku wzięli udział w szkoleniu „Bądź gotów” ucząc się musztry, robiąc zadania sprawnościowe. Najmłodsi harcerze uczyli się rolować koc po harcersku, udzielać pierwszej pomocy.
Druhny z zastępu Płomienie i Błyskawice przygotowały kartki i list do ks. Antoniego Święcickiego – pierwszego komendanta Hufca ZHP Sokołów Podlaski, który brał udział w bitwie z 1920 roku wraz z 56 sokołowskimi harcerzami. Harcerki z zastępu Iskry sprzątnęły dawny cmentarz w Wirowie, zapaliły też znicze pod pomnikiem upamiętniającym bitwę z 1920 roku. Najstarszy zastęp w drużynie – Ignis przygotował zbiór krzyżówek i zadań poświęconych czasom 1920 roku i bitwie warszawskiej. Ponieważ nie mogliśmy się spotkać na wspólnych śpiewankach – Gabrysia Woźniak, Oliwia Przesmycka, Kamila Plichta i Bartek Niemirka nagrali piosenki patriotyczne, które znajdują się w śpiewniku na blogu drużyny.
Realizacja propozycji programowej WIKTORIA 1920 roku pozwoliła harcerzom z 22. GDH AZYMUTY utrwalić sobie wiedzę o bitwie warszawskiej oraz historii harcerstwa z tamtych czasów, która nieodłącznie łączy się z historią Polski.
Nad przebiegiem zadań czuwali przyboczni: Aneta Górska, Ewa Milik, zastępowi: Maria Pieczyska, Gabriela Woźniak, Oliwia Koc, Daria Małko oraz dh.Bartek Niemirka.

(22. GDH AZYMUTY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%