Zamknij
REKLAMA

Uczniowie "Rolnika" skorzystają z nowoczesnych pomocy naukowych

08:43, 21.12.2020 | BGG/FOT. ZS CKR SOKOŁÓW PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim cały czas wzbogaca swoją bazę dydaktyczną. Ostatnio pojawiły się kolejne cztery pomoce, które uatrakcyjnią kształcenie.

- Nowoczesne kształcenie uczniów w szkole rolniczej, jak i w każdej szkole zawodowej, nie może opierać się tylko na teorii. Dbamy o to, by nasi uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi maszynami i urządzeniami oraz technologiami. Systematycznie powiększamy nasz park maszynowy w szkolnym gospodarstwie, ale sięgamy też po nowinki – mówi dyrektor ZS CKR w Sokołowie Podlaskim Sławomir Wróblewski.
Taką z pewnością jest symulator nauki jazdy kombajnem zbożowym firmy John Deere, który niedawno trafił do sokołowskiego „Rolnika”. Teraz uczniowie mogą ćwiczyć koszenie zboża nie tylko wtedy, gdy rośnie ono na polu.
Wśród nowych pomocy naukowych znalazł się również model treningowy krowy do szkolenia z zakresu inseminacji bydła hodowlanego. Ten unikatowy model nazwano Isabella.
Poza tym w ostatnim czasie baza dydaktyczna szkoły wzbogaciła się o zespół żniwny do zbioru kukurydzy na ziarno dostosowany do szkolnego kombajnu New Holland (szerokość robocza to 5,1 m) oraz agregat uprawowy (szerokość robocza to 5,9 m).

(BGG/FOT. ZS CKR SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AbsolwentAbsolwent

8 0

Super! kilkanaście lat temu wyglądało to nieco inaczej :) Natomiast z sentymentem wspominam czasy szkolne. 🙂 Wesołych Świąt dla całego grona pedagogicznego, nauczycieli emerytów, dyrekcji, pracowników i wszystkich uczniów. 15:04, 21.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariusMarius

9 0

Fajne 👍👍👍 15:25, 21.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArnikaArnika

9 0

Super!!!!!!! Najlepiej wyposażona szkoła w powiecie!!!!! 16:16, 21.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I bez...I bez...

2 2

Pomocy Sawickiego wspaniale sobie radzą. To jest TO. 3 x 👍... 09:41, 25.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%