Zamknij
REKLAMA

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do gminy Jabłonnie Lacka

07:43, 22.12.2020 | INFO/FOT. 22 GDH
Skomentuj
REKLAMA

Niemal w tym samym czasie do kościoła w Jabłonnie Lackiej, Wirowie, Grodku i Czekanowie 20 grudnia światło wniosło w sumie 60 zuchów i harcerzy z 22. GZ Łowcy Przygód i 22. GDH Azymuty wraz z drużynowymi phm. Anną Kożuchowską Kurylak i pwd. Adamem Mazurkiem.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło służby”.
Pieśń Światło z Betlejem w jabłońskim kościele zaśpiewała dh. pion. Gabriela Woźniak. Światło wniosły i przekazały księdzu proboszczowi dh. Joanna Kryszczuk i dh. Kornelia Lipka. O świetle informacje przeczytała zuchna Nina Siwińska. W Wirowie, gdzie światło wniósł zastęp IGNIS z 22. GDH oraz reprezentacja zastępu ISKRY pieśń zaśpiewały dh. pion Kamila Plichta i dh. pion. Oliwia Przesmycka. Informacje o BŚP przeczytała dh. Maja Czopska. Zuchy Mateusz Sekal i Nikola Gawryluk z 22. GZ dzielnie wspierani przez zastęp Błyskawice z 22. GDH AZYMUTY wniosły BŚP do kościoła w Gródku. Pieśni Światło z Betlejem zaśpiewała tam dh. Gabrysia Woźniak. Informacje o idei Światła przeczytała dh. Marta Tomczuk. Nasi harcerze nie zapomnieli też o kościele w Czekanowie. BŚP wnieśli dziś Jan Kryszczuk, Marta Zawadzka i Nikola Kowalewska. Pieśń „Światło z Betlejem” zagrała i zaśpiewała Oliwka Koc.
Wniesienie BŚP do czterech kościołów niemal równocześnie wymagało od harcerzy i zuchów z Jabłonny Lackiej umiejętności logistycznych. W tym roku Mamy nadzieję, że trafi ono do wszystkich mieszkańców gminy.

(INFO/FOT. 22 GDH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%