Zamknij
REKLAMA

Szkolili się, jak kreatywnie i nowocześnie prowadzić lekcje

22:31, 04.01.2021 | HANNA PRZESMYCKA/PLO KOSÓW LACKI
Skomentuj
REKLAMA

W 2020 roku Zespół Szkół w Kosowie Lackim wziął udział w projekcie  rekomendowanym przez MEN pt. Lekcja:Enter. 

Lekcja:Enter to ogólnopolski projekt dla nauczycieli podnoszący kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych – TIK. Wśród jego uczestników nie mogło zabraknąć nauczycieli licealistów i branżowców z Kosowa z Zespołu Szkół - szkół nowoczesnych, wykorzystujących nowoczesne technologie na co dzień i dbających o rozwój uczniów i nauczycieli oraz podejmujących szereg działań służących podnoszenia efektywności prowadzonego nauczania.
W związku z pandemią szkolenia odbywały się wyłącznie online. Wzięli w nich udział nauczyciele różnych specjalności oraz dyrektor szkoły. Uczestnicy szkoleń między innymi poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności na temat tego: jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów, jak odpowiedzialni, kreatywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii, jak korzystać z aktywizujących metod nauczania, jak urozmaicić swoje lekcje i na stałe zmienić sposób ich prowadzenia oraz jak tworzyć własne treści cyfrowe.
Przystępując do projektu Lekcja:Enter Szkoła wypełniła jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021: „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”.
Po ukończeniu 40 godzinnego, bezpłatnego szkolenia nauczyciele otrzymali certyfikaty a Szkoła może realizować program  „Aktywna Lekcja z TIK”.
Szkolenia były współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
Polecamy projekt Lekcja:Enter innym szkołom i nauczycielom - wkrótce kolejna edycja szkoleń.

(HANNA PRZESMYCKA/PLO KOSÓW LACKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA