Zamknij
REKLAMA

Czas ferii wykorzystują na remont szkolnego budynku

15:19, 07.01.2021 | INFO/FOT. ZO W SKIBNIEWIE
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki funduszom z gminy Sokołów Podlaski trwa remont szatni szkolnej oraz wymiana podłóg w Zespole Oświatowym w Skibniewie .

Pracownicy szkoły zdemontowali zużyte i nieestetyczne kraty, które dzieliły pomieszczenie szatni na boksy dla poszczególnych oddziałów. Następne prace wykonali fachowcy z jednej z sokołowskich firm budowlanych. Wyrównano ściany, filary, uzupełniono ubytki, pomalowano wszystkie powierzchnie, a co najważniejsze wyrównano betonową posadzkę i położono na niej terakotę. Wkrótce ustawimy tu kolorowe szafeczki dla 130 uczniów, które zostały już dowiezione do szkoły. Dzięki tej zmianie każdy uczeń będzie korzystał z własnej szafki. Będzie przestrzennie, estetycznie. Korytarz zostanie doświetlony przez naturalne światło. Następny etap to dokupienie wygodnych ławeczek do wszystkich szatni w budynku oraz na korytarze. Zamówienie już zostało złożone.
Sukcesem zakończyły się starania dyrekcji szkoły o pozyskanie funduszy na wyremontowanie zniszczonej wieloletnim użytkowaniem podłogi na górnym korytarzu w starej części szkoły. Wójt, Janusz Kur, zadbał o to, by pieniądze na ten remont znalazły się w planie finansowym szkoły..
Po rozbiórce starej podłogi, wykonaniu różnego rodzaju niezbędnych izolacji, wyrównaniu podłoża – w miejsce starej, zdartej, pofalowanej wykładziny położona zostanie posadzka z płytek terakotowych. Termin realizacji – ferie zimowe.
- Oczekując na powrót naszych uczniów i nauczycieli, przygotowujemy szkołę, by była miejscem bezpiecznym, przyjaznym, nowoczesnym – podkreśla dyrekcja. - Świat się zmienia w zawrotnym tempie, my też nie chcemy pozostawać w tyle. Szkoła posiada już dostęp do szerokopasmowego internetu, z którego dzięki sieci LAN można korzystać w całym budynku. Pracownia komputerowa wyposażona jest w nowe komputery i laptopy. Posiadamy także mobilną pracownię. Oprócz tego, po dokupieniu w listopadzie pięciu zestawów multimedialnych (tablica i rzutnik) będziemy mogli w pełni wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne i uczynić je narzędziami, które stosowane w szkole, wesprą dotychczasowe metody nauczania i uczenia się, które cała społeczność szkolna zdobywała również w czasie kształcenia na odległość. Dzięki temu lekcje i zajęcia w szkole będą ciekawsze i efektywniejsze.

(INFO/FOT. ZO W SKIBNIEWIE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA