Zamknij
REKLAMA

Nowa Wieś. Nie było uroczystej akademii, ale były gorące życzenia

15:42, 22.01.2021 | ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA
Skomentuj
REKLAMA

Babcia i dziadek to wyjątkowi członkowie rodziny, którzy obchodzą swoje święto 21 i 22 stycznia. Pamiętali o nich uczniowie z Nowej Wsi.

Tradycja tych pięknych dni nie jest jednak długa i swój początek ma w 1966 roku, kiedy to nowe święto dedykowane babciom ogłosił „Express Wieczorny”. Na całym świecie nie ma jednej daty poświęconej seniorom. Najczęściej jest to ruchomy dzień w kalendarzu.
W tym roku, niestety, nie odbyła się uroczysta akademia. Mimo obowiązujących ograniczeń z powodu pandemii Covid-19 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi pamiętali o swoich babciach i dziadkach. Wszyscy własnoręcznie przygotowali upominki i piękne laurki. Młodsze dzieci wykonały prezenty podczas zajęć stacjonarnych w szkole z wychowawcami, a starsi na zdalnych zajęciach plastyki.
Najcenniejszym prezentem jest obecność wnuków, miłe słowa i gesty. Dzieci wiedzą, że najstarsi członkowi rodziny mają dużo większe pokłady cierpliwości, i wyrozumiałości i dlatego pełnią ważną rolę w ich życiu.
Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, radości każdego dnia, oraz miłości i samych pogodnych dni!!!

(ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%