Zamknij
REKLAMA

Kulinarna rywalizacja uczniów "Rolnika". Mieli smakowite zadanie...

21:41, 07.02.2021 | OPR. BGG/FOT. ZS CKR
Skomentuj
REKLAMA

W swojej szkolnej "olimpiadzie" rywalizują także uczniowie szkół gastronomicznych. Podczas etapu szkolnego Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem - przygotować "Zapiekane koszyczki z mięsa mielonego w cieście francuskim z półpłynnym żółtkiem i salsą".

25 stycznia w pracowniach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego organizowanego już po raz piąty przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Poznaniu. Udział w nim biorą przyszli kucharze, a obecnie uczniowie szkół branżowych, przygotowujących do zawodu z całej Polski. Celem tej kulinarnej rywalizacji jest podniesienie rangi zawodu i kształcenia zawodowego, nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między uczniami, szkołami i zakładami, a przede wszystkim stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności zawodowych.

Co roku organizatorzy przygotowują temat przewodni konkursu. W poprzednich latach uczniowie mieli za zadanie m.in. przygotowywać „pierogi w różnych odsłonach” czy „mięso królika w roli głównej”. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Jaja w asyście mięsa”.

Z dużym zaangażowaniem i radością rywalizowali w nim uczniowie klasy trzeciej Branżowej Szkoły I Stopnia z ZS CKR w Sokołowie Podlaskim. Szkolna komisja powołana przez dyrektora, Sławomira Wróblewskiego, oceniła wiedzę teoretyczną z zakresu gastronomii oraz umiejętności i kunszt kucharski uczestników. A mieli oni za zadanie przygotować "Zapiekane koszyczki z mięsa mielonego w cieście francuskim z półpłynnym żółtkiem i salsą". Smakowite efekty możemy tylko podziwiać. Uczniom i nauczycielom życzymy kwalifikacji do kolejnego etapu Turnieju.
W szkole koordynatorem i opiekunem była Katarzyna Matynkowska, a wspomagała ją Małgorzata Jacenciuk-Krasnodębska

(OPR. BGG/FOT. ZS CKR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Media bez wy.....Media bez wy.....

0 0

Czyzby ŻS, to tez antypolska szczujnia, skoro przylaczyly się do strajku z Ax, Spr. 10:20, 10.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%