Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Grochowa na wirtualnych warsztatach o podróżach i zdrowiu

13:55, 17.02.2021 | SYLWIA KOSIERADZKA
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Grochowie z okazji Dni Bezpiecznego Internetu 2021 wzięli udział w warsztatach on-line "Wirtualna podróż", które odbyły się 8 i 15 lutego, a uczniowie klas IV i VI w warsztatach „Cyfrowe zdrowie”, które odbyły się 9 i 16 lutego w ramach programu #SuperKoderzy.

Realizacja warsztatów była możliwa dzięki wsparciu Fundacji Orange oraz fundacji Girls Code Fun.
Podczas zajęć uczniowie klas VII i VIII stworzyli stronę internetową z wykorzystaniem HTML i CSS. Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia do tematu - jak w dzisiejszych czasach można szybko i za darmo podróżować po muzeach, oglądać wystawy, spacerować do miastach na całym świecie. Kolejną częścią warsztatów było stworzenie strony internetowej o dowolnym miejscu na świecie w programie Sublime Text. 
Uczniowie klas IV i VI podczas spotkania stworzyli interaktywny quiz z wykorzystaniem Scratcha. Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia do tematu dobrostanu cyfrowego - jak sprytnie korzystać ze smartfonów, żeby czuć się dobrze i mieć czas na swoje pasje. Kolejną częścią warsztatów było zaprojektowanie i zaprogramowanie quizu podpowiadającego jak zadbać o swój cyfrowy dobrostan.
Zajęcia były twórcze, angażujące uczniów do dyskusji i działania. Była to kolejna forma zaprezentowania uczniom jak można przyjemnie i bezpiecznie korzystać z dobroci internetu.

(SYLWIA KOSIERADZKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%