Zamknij

W Dniu Dziecka rodzina chorego chłopca dostała niezwykły prezent

09:41, 02.06.2021 | OPR. BGG/FOT. UG BIELANY
Skomentuj
REKLAMA

1 czerwca w Urzędzie Gminy Bielany rodzice małego Olusia Świniarskiego z Wańtuch spotkali się z wójtem Zbigniewem Woźniakiem oraz przedstawicielami 53. Batalionu Lekkiej Piechoty, aby podsumować akcję charytatywną „Zbieramy Złom dla Olusia”.

Wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak oraz chorąży Tomasz Dmowski wręczyli rodzicom Olusia bon o wartości 42 100 zł. Suma ta została uzbierana podczas zbiórki złomu, która odbyła się na terenie gminy w dniach 7-13 kwietnia 2021 r. i zostanie przeznaczona na leczenie chłopca, chorującego na mukowiscydozę.
Nie bez znaczenia datą organizacji uroczystości był 1 czerwca. W „Dzień Dziecka” organizatorzy zaprosili wesołego i niezwykle kontaktowego Olusia, aby przekazać chłopcu także mały upominek od gminy Bielany.
- Mamy nadzieję, że rowerek, który otrzymał Oluś, będzie jemu i jego rodzicom przypominał o tym, że wśród mieszkańców Gminy Bielany jest wielu ludzi o dobrym sercu, którzy chętnie wspierają chłopca w walce z chorobą – podkreśla Zbigniew Woźniak.
Spotkanie było ponadto okazją, aby wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak jeszcze raz, osobiście podziękował chorążemu jednostki Tomaszowi Dmowskiemu oraz żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej za niezwykle dobrą współpracę podczas przeprowadzonej na terenie gminy Bielany zbiórki złomu.
Sprawna i efektywna realizacja całej akcji zależała także od mieszkańców gminy Bielany, strażaków, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Bielany oraz koordynującej całe przedsięwzięcie Mileny Kozak.

(OPR. BGG/FOT. UG BIELANY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

4 2

Wojt taki za PIS, a zaleceń swego ministra nie respektuje. Gdzie maseczki, gdzie dystans. Jeszcze narażają chłopca który ma taką chorobe 13:42, 03.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%