Zamknij

Harcerze walczyli w turnieju "O Złotą Chochlę"

20:34, 06.06.2021 | 22. GDH AZYMUTY
Skomentuj
REKLAMA

3 czerwca po południu na zbiórce spotkali się zuchy z 22. GZ Łowcy Przygód z Wirowa i harcerze z 22. GDH Azymuty im. T. Zawadzkiego ps. Zośka.

Zuchy z Łowców Przygód kończą zdobywanie sprawności Pan Kleks, dlatego też na czwartkowej zbiórce sprawdzały swoją wiedzę z Akademii Pana Kleksa, uczyły się piosenek z filmu, które zaśpiewają podczas przedstawienia oraz... bawiły się sensorycznie robiąc kolorowe masy, z których Ambroży Kleks mógłby przygotować piegi! Zabawa z masami plastycznymi pod okiem drużynowej phm. Anny Kożuchowskiej-Kurylak bardzo się zuchom podobała.
3 czerwca nie próżnowali też harcerze z 22. GDH Azymuty im. T. Zawadzkiego ps. Zośka. Tego dnia odbył się turniej zastępów „O Złotą Chochlę”. 5 zastępów, 5 ognisk, wiele emocji, śmiechu unoszącego się nad Gródkiem, zaangażowania i zapału w rywalizacji! Zastępy wykazały się ogromną kreatywnością! Dwa to najstarsze w drużynie zastępy: Ignis, czyli Daria Niemierka, Ewa Milik, Daria Małko i Julka Toczyska przygotowały pyszne dania z grilla z przepyszną surówką! Zastęp Błyskawice zaś: Oliwia Przesmycka, Marta Tomczuk, Gabrysia Woźniak, Kamila Plichta i Magda Zieniewska przygotowały w kociołku pierogi z truskawkami. Wszystko było tak pyszne, że do dziewczyn ustawiały się kolejki na degustację ich potraw.
Podczas turnieju fantastycznie poradziły sobie 2 najmłodsze zastępy: Płomienie i Białe Wilki. Płomienie, czyli Nikola Kowalewska, Iga Siwińska, Oliwia Szustak, Ola Goworek i Maja Jasieńczuk przygotowały tortillę na kuchni, a Białe Wilki czyli Janek Kryszczuk, Bartek Niemirka, Kacper Tomasiuk, Hubert Goworek, Patryk Połog i Mateusz Kur zaskoczyli kreatywnością w przygotowaniu... placków ziemniaczanych.
A ponieważ chłopcy niechcący ugotowali do nich ziemniaki - wyszło trochę coś innego, ale bardzo smacznego! A kto wygrał „O Złotą Chochlę”? Poziom był bardzo wyrównany! Trudno było wybrać zwycięzcę, ale po burzliwych naradach w jury turniej wygrał po raz drugi z rzędu zastęp Iskry: Kornelia Lipka, Marta Zawadzka, Magda Nimirka, Oliwia Szymczak, Oliwia Koc, Asia Kryszczuk, Maja Czopska. Dziewczyny przygotowały frytki na ognisku, tortille, do której same zrobiły ciasto i pyszną surówkę!
Już 12 czerwca reprezentacja 22. GDH Azymuty pod wodzą swojego drużynowego pwd. Adama Mazurka weźmie udział w Ogólnopolskim Rajdzie Wisła. Marysia Pieczyska (szef patrolu), Magda Niemirka, Oliwia Szymczak, Marta Zawadzka, Oliwia Koc, Nikola Kowalewska, Janek Kryszczuk i Kacper Tomasiuk pojawią się na trasie pożarniczej organizowanej przez Hufiec Mińsk Mazowiecki. Cały patrol przygotowuje się do rajdu wykonując zadania przed rajdowe. Nasi harcerze wiedzą już np. gdzie są hydranty w Gródku, ilu harcerzy potrzeba od hydrantu do domku w Gródku, ile jest kroków do remizy! Trzymamy kciuki za naszych harcerzy.

(22. GDH AZYMUTY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%