Zamknij
REKLAMA

Był ciekawy program i ognisko z... biskupem drohiczyńskim

22:16, 07.09.2021 | INFO/FOT. 22. GDH AZYMUTY
Skomentuj
REKLAMA

Wybierz kurs z Azymutami – pod takim hasłem 4 września odbył się harcerski Złaz Drohicki na terenie Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

Organizatorem złazu była 22. Grunwaldzka Drużyna Harcerska AZYMUTY im. T. Zawadzkiego ps. ZOŚKA z Hufca ZHP Sokołów Podlaski. Na wspólną zbiórkę nad rzeką Bug stawiło się aż 7 drużyn: 22. GDH AZYMUTY, 22. GZ ŁOWCY PRZYGÓD, 25. DH ŁAZY, 45. DH CIENIE, 14. DH SOKOŁY z Hufca ZHP SOKOŁÓW PODLASKI oraz 23. DH z MIEDZNEJ z hufca Doliny Liwca w Węgrowie i 29. GDH POGODNI z Hufca Wyszków. Harcerze i zuchy swoje spotkanie rozpoczęli od wspólnego apelu, po którym odbyła się gra po Drohiczynie oraz zwiedzanie tej pięknej miejscowości. Wiele radości sprawił harcerzom rejs katamaranem i promem, odwiedzili muzeum kajaków oraz pokój zagadek. Nie omieszkali też wejść na Górę Zamkową, aby podziwiać piękne widoki. Gra była tak skonstruowana, aby harcerze mogli poznać nie tylko sam Drohiczyn, ale też jego historię.

Po obiedzie odbyły się rycersko - harcerskie punkty aktywności. Można było postrzelać z łuku, spróbować swoich sił w rzucie podkową lub kaloszem, upiec podpłomyki, sprawdzić się w grze w kości, walce ze smokiem, strzelaniu z katapulty lub wbijaniu gwoździ na czas. Zuchy dodatkowo przygotowały piękne proporczyki, które ozdobią ich harcówkę w Wirowie. Wszyscy wspólnie bawili się podczas tańców integracyjnych, zabawach mających na celu jak najlepsze poznanie członków innych drużyn harcerskich. Na zakończenie zbiórki odbyło się ognisko harcerskie z uroczystym zapaleniem OGNI GRUNWALDZKICH. Na ognisku harcerze gościli księdza biskupa dr Piotra Sawczuka oraz księdza proboszcza parafii Wirów Pawła Sołkę. Tego wieczoru do dwóch drużyn należących do wspólnoty drużyn grunwaldzkich trafiły plakietki i dyplomy przyznające tytuł Drużyny Grunwaldzkiej. Z rąk dh. Marianny Irek z Przedstawicielstwa Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich na chorągiew Stołeczną i mazowiecką takie dyplomy otrzymały: 29. GDH POGODNI i 22. GDH AZYMUTY. Harcerze, rodzice i goście mogli wysłuchać gawędy o związkach Drohiczyna z Grunwaldem, przyjrzeć się bliżej zbroi i mieczom rycerskim. Wszystkie drużyn na koniec ogniska otrzymały pamiątkowe statuetki.

Kadrę tej zbiórki i jej główny trzon dowodzenia stanowiły młode harcerki: Daria Małko, Maria Pieczyska, Daria Niemierka i Ewa Milik, które wsparte ogromną pomocą swoich koleżanek i kolegów z harcerstwa przygotowały tę zbiórkę. Nadzór pełnili pwd. Adam Mazurek i phm. Anna Kożuchowska-Kurylak. Organizatorzy serdecznie dziękują księdzu Biskupowi Piotrowi Sawczukowi oraz księdzu Pawłowi Jurczakowi i Pawłowi Sołka za możliwość przeprowadzenia i ogromną pomoc przy tej zbiórce, w której uczestniczyło aż 7 drużyn z różnych środowisk i blisko 80 zuchów, harcerzy i instruktorów. Serdecznie dziękujemy Państwu Majce i Krzysztofowi Goworek za przepyszną zupę na obiad, pomoc i wparcie innych rodziców w tym Pani Justyny Kowalewskiej, Pana Marka Połoga, Pana Krzysztof Kryszczuka oraz wszystkich tych, którzy pomogli 22.GDH w przygotowaniu pełnej harcerskich emocji zbiórki.

(INFO/FOT. 22. GDH AZYMUTY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%