Zamknij
REKLAMA

Nowa Wieś. Okazji do świętowania było kilka, atrakcji mnóstwo.

00:03, 29.09.2021 | ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA
Skomentuj
REKLAMA

26 września 2021 r. w Nowej Wsi obchodzono Dzień Ziemniaka, który połączony był z Dniem Patrona Zespołu Oświatowego. Piknik został zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Oświatowy oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Nowej Wsi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne atrakcje. Dzieci z Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi przygotowały krótką część artystyczną i przybliżyły postać swojej patronki Róży Marii Król.

Każdy z uczniów mógł wziąć udział w biegu im. Róży Król, w którym do zdobycia był puchar Dyrektora Zespołu Oświatowego. Bieg odbył się w kilku kategoriach wiekowych, dlatego zwycięzców było wielu. Wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur wręczał dyplomy, puchary i upominki.

Dużą popularnością cieszyła się tablica ze zdjęciami uczniów Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi. Niejeden z absolwentów szukał siebie na archiwalnych fotografiach.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Dmuchaniec był ciągle oblegany, a chętnych do malowania twarzy ustawiła się długa kolejka. Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim udostępniła dzieciom miasteczko rowerowe, a funkcjonariusze policji pozwolili na chwilę zasiąść za kierownicą prawdziwego radiowozu. Nie zapominajmy również o loterii fantowej. Niejedno dziecko wróciło tego dnia do domu z nowym pluszakiem. Podczas imprezy można było zakupić los na loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi zapełniło strefę gastronomiczną samymi smakołykami. Wojciech Kowalczyk zapewnił doskonałą oprawę muzyczną.

Dzień Ziemniaka w Nowej Wsi był zorganizowany w ramach Narodowego Programu Szczepień #szczepimySięzKGW. W związku z tym, uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia Punktu Szczepień przeciwko COVID-19. Z możliwości zaszczepienia skorzystało kilku mieszkańców naszej gminy Sokołów Podlaski.

(ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%