Zamknij
REKLAMA

Pierwszaki złożyły ślubowanie i... zasadziły swoje drzewko!

09:46, 02.10.2021 | ANNA WYSZOMIRSKA
Skomentuj
REKLAMA

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Grochowie jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów tej szkoły. Jednak warunkiem pasowania ich na pełnoprawnych uczniów jest pokazanie tego, co już potrafią.

29 września uczniowie klasy I zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności wykonując rożne zadania, które oceniała zgromadzona publiczność. Wszyscy zgodnie uznali, że pierwszoklasiści zasłużyli na to, żeby zostać prawowitymi uczniami grochowskiej szkoły.

Znakomicie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Wiedzą, jak nazywa się nasza Ojczyzna. Znają nasze barwy ojczyste. Pięknie recytują i śpiewają. Znają zasady zachowania się w szkole. Są doskonale wysportowane, zwinne i szybkie. Są wystarczająco silne, aby zmagać się z trudnościami, które napotkają w szkole. Swoją postawą i zaangażowaniem dzieci pokazały, iż zasługują na miano ucznia. Nie obyło się też bez tradycyjnego kubka eliksiru cytrynowego, który oczywiście na krótko spowodował kwaśne minki na twarzach dzieci.

Po zdanym egzaminie nastąpił upragniony moment ślubowania, na który z niecierpliwością czekał każdy pierwszak. Wszyscy pierwszoklasiści przyrzekali, że będą się pilnie uczyć, wypełniać obowiązki i zadania ucznia tak, by przynieść zadowolenie sobie, rodzicom i nauczycielom. Dzieci obiecały godnie i kulturalnie się zachowywać oraz szanować wszystkich dorosłych i kolegów, jak przystało na wzorowego ucznia tej szkoły.

Następnie pani dyrektor Joanna Telak dokonała aktu pasowania dzieci na uczniów. Od tej pory pierwszoklasiści mogą poczuć się już prawdziwymi uczniami. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń odcisnął swój kciuk w księdze pamiątkowej szkoły, otrzymał dyplom i legitymację szkolną oraz liczne upominki od rodziców i starszych kolegów.

Zgodnie z tradycją, dzieci w towarzystwie rodziców i wychowawczyni posadziły na terenie szkolnego ogrodu swoje drzewko, a wcześniej udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty.

(ANNA WYSZOMIRSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%