Zamknij

Uczniowie z „Szarej” na komendzie...

11:10, 28.10.2021 | INFO/FOT. KPP SOKOŁÓW PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

25 października uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 mieli zajęcia w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Komenda od lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Placówka w 2014 roku jako pierwsza w powiecie zapoczątkowała promowanie profili mundurowych w szkołach średnich, tworząc min. klasę policyjną.

Młodzież z klas mundurowych jest bardzo zainteresowana pracą policji, dlatego też uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych wraz z funkcjonariuszami z KPP Sokołów Podlaski.

Gości powitał komendant powiatowy w Sokołowie Podlaskim insp. Mariusz Okulus, który podziękował za liczne przybycie oraz podkreślił, jak satysfakcjonująca jest praca policji. Jednocześnie komendant zaznaczył, że praca w tej formacji nie wygląda tak, jak niejednokrotnie jest przedstawiana na filmach akcji, czy w popularnych serialach telewizyjnych. Dodał, też że na sukces składa się ciężka praca, doświadczenie oraz niejednokrotnie poświęcenie policjantów.

Podczas spotkania uczniowie poznali strukturę komendy, omówione zostały środki przymusu bezpośredniego, które wykorzystywane są przez policjantów podczas pełnienia codziennej służby. Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość obejrzenia umundurowania oraz wyposażenia policjanta podczas sytuacji wyjątkowych, takich jak zabezpieczenie imprez masowych, meczów itp.

Bardzo ciekawe dla uczniów było również obejrzenie miejsca pracy oficera dyżurnego. Mieli okazję poznać specyfikę pracy na tym stanowisku.

W przyszłości planowane są kolejne spotkania z młodzieżą z klas mundurowych, która swą przyszłość wiąże ze wstąpieniem w szeregi policji. Zostaną na nich poruszone inne tematy, np. kwestie rekrutacji i poszczególne etapy przyjęcia kandydata do służby.

(INFO/FOT. KPP SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Taki nagłówek - tytuTaki nagłówek - tytu

4 0

Myślałem , że podpadli ?. 11:56, 28.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlmKlm

3 4

Wszędzie obostrzenia a tam przyjmują bez zachowania dystansu społecznego (1,5m)?? 12:37, 28.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IwonaIwona

6 1

Czy wie ktoś czy dyrektorka z szarej będzie startowała na stanowisko bo mówią, że idzie chyba na emeryturę bo jej nauczyciele nie chcą. Żaliła się komuś. 14:04, 28.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

krzysiekkrzysiek

6 1

daj boże aby poszła. starczy ona tam jest już ze 20 lat. pamiętam ją i nie mile wspominam, okropna osoba. 14:10, 28.10.2021


Piszą....Piszą....

5 4

Mandaty ludziom za nie noszenie maseczek , a Sami łamią prawo i jeszcze przy młodzieży - ICH narybku. 16:40, 28.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiszącyPiszący

4 1

Znasz różnicę pomiędzy przestrzenią zamkniętą a przestrzenią otwartą? 18:59, 28.10.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%