Zamknij

Pamiętali o bohaterach naszej wolności

19:15, 07.11.2021 | ANNA GAŁECKA, SYLWIA KOSIERADZKA
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele szkół i przedszkoli z całej Polski zostali zaproszeni do udziału w akcji „Szkoła pamięta”. Włączyli się w nią także uczniowie z Grochowa i przedszkolaki z Czerwonki.

To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Przedszkolaki z Grochowa odwiedziły cmentarz w Czerwonce i tam zapaliły znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy kopcu znajdującym się przed kościołem. To ważna lekcja historii i poszanowania tych, którzy oddali za nas własne życie.

W ramach akcji uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Grochowie udali się na pobliski cmentarz i zapalili znicze na grobach zmarłych pracowników placówki i nieznanych żołnierzy, którzy oddali życie walcząc za naszą wolność. Uczniowie uczcili też pamięć lokalnego bohatera - Władysława Rawicza, którego pomnik znajduje się na terenie szkoły.

(ANNA GAŁECKA, SYLWIA KOSIERADZKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%