Zamknij

W Grochowie apelowali: Dzieciaki! Jedzcie zdrowo!

23:34, 10.11.2021 | DANUTA ODOWSKA
Skomentuj
REKLAMA

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Świętowano go także w szkole w Grochowie.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia na temat zdrowej diety. W Polsce powstały kampanie dotyczące dobrych nawyków żywieniowych. Jedną z nich jest kampania “Śniadanie Daje Moc”. Badania z 2010 roku pokazują, że około 40% uczniów i studentów rezygnuje ze spożycia śniadania. Rozpoczynanie dnia bez posiłku, bądź niejedzenie między lekcjami, źle wpływa na samopoczucie uczniów.

Uczniowie i wychowawcy najmłodszych klas szkoły w Grochowie również zaangażowali się w akcję. Z pomocą rodziców przygotowali w domu pożywne kanapki lub przekąski i podczas porannych zajęć zorganizowali w klasach wspólne spożywanie śniadania. W klasach odbyły się również pogadanki i inne formy zajęć podczas których uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów, piramidę zdrowego żywienia oraz rolę śniadania w codziennej diecie.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania– w domu i szkole.

(DANUTA ODOWSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%