Zamknij
REKLAMA

Podsumowali kampanię przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

00:15, 24.11.2021 | SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 19 listopada, w Zespole Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim im. K.K. Baczyńskiego odbyło się seminarium podsumowujące działania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, które odbywały się przez pierwsze 19 dni listopada.

Podczas kampanii pełnione były dyżury w Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, gdzie funkcjonariusze Policji jak i przedstawiciele Poradni mogli udzielać kompleksowej porady ofiarom przemocy, oraz wskazać jak postępować w takiej sytuacji.

Ponadto, odbyły się warsztaty z młodzieżą z I LO w Sokołowie Podlaskim, podczas których zostały omówione zagadnienia: co zrobić w momencie kiedy staniemy się ofiarami przemocy, czym jest cyberprzemoc, jak jej zapobiegać itp. Podczas seminarium, na które zostały zaproszone panie psycholog i pedagog pracujące w placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu, dyrektor Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim dr Beata Bocian-Waszkiewicz oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim mł. insp. dr Monika Sokołowska podsumowały działania kampanii. Podkreśliły, że współpraca w tak szczytnych celach jest niezwykle potrzebna, gdyż niesienie pomocy i ochrona ofiar przemocy jest wpisana w nasze ustawowe obowiązki. Podczas seminarium zostały wygłoszone również wykłady na temat np. przemocy domowej, procedury Niebieskiej Karty, barw przemocy – rysunku dziecka krzywdzonego, dziecka krzywdzonego – przemoc seksualna, przemocy rówieśniczej.

Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim serdecznie dziękuje Pani Dyrektor oraz pracownikom Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim za owocną współpracę i możliwość współdziałania na rzecz ofiar przemocy. SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA

(SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%