Zamknij
REKLAMA

Ci młodzi ludzie spędzili weekend na nauce udzielania pierwszej pomocy!

09:06, 06.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Są tacy, co sobotę i niedzielę wolą spędzić w domu. Są tacy, co weekend poświęcają na grę na komputerze i tablecie. Są też tacy, co chcą poświęcić weekend na naukę pierwszej pomocy i z uśmiechem na twarzy pakują plecak i spotykają na wspólnym biwaku.

Harcerze z 22. Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej AZYMUTY z Wirowa z Hufca ZHP Sokołów Podlaski należą zdecydowanie do tej drugiej grupy. Z 4 na 5 grudnia pion harcerski z zastępowym Kacprem Tomasiukiem i starszoharcerski z zastępową Martą Zawadzka z 22. GDH AZYMUTY pod wodzą dwóch przybocznych Marysi Pieczyskiej i Anety Górskiej spędził w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie. Tam pod czujnym okiem drużynowego pwd Adama Mazurka, z zawodu ratownika medycznego harcerze szkolili się z pierwszej pomocy.

Była nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka! Liczne ćwiczenia i scenki sytuacyjne miały przybliżyć harcerzom zasady udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

Podczas biwaku piękny kominek o przyjaźni przygotowały druhny Marta Zawadzka i Oliwia Koc. Czując magię świat harcerze piekli też pierniki i grali w planszówki, które przysporzyły im wiele radości. Był oczywiście wspólny apel z pionem wędrowniczym, który tego dnia miał też zbiórkę. Bardzo miło było spędzić wspólnie czas.
W niedzielę harcerze udali się na Mszę Święta w kościele w Czekanowie. Opiekę nad harcerzami sprawowali phm. Anna Kożuchowska i pwd. Adam Mazurek. Serdecznie dziękujemy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Czekanowie za ciepłe przyjęcie nas i możliwość zrobienia biwaku na terenie placówki.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%