Zamknij
REKLAMA

Kupili prezenty dla chorych dzieci z naszego szpitala

08:09, 07.12.2021 | BGG/FOT. SKC
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej nr 6 im. Pawła Kamińskiego przygotowali mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych pacjentów z sokołowskiego szpitala.

Z prośbą o podziękowania dla darczyńców zwrócił się do nas personel Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Sokołowie Podlaskim.

- To niezwykle wzruszające, że młodzi ludzie potrafili swoje oszczędności przeznaczyć na prezenty dla maluchów, które przebywają w naszym szpitalu. Sprawili wielką radość małym pacjentom, serdecznie za to dziękujemy – podkreślały panie pielęgniarki, która zadzwoniły do naszej redakcji.

Za tymi prezentami, które mają choć trochę osłodzić pobyt w szpitalu najmłodszym, stoją wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, działającego w Szkole Podstawowej nr 6 w Sokołowie Podlaskim. SKC działa już prawie 19 lat, obecnie ma ponad 60 wolontariuszy. Uczniowie oraz ich opiekunowie: Jolanta Celińska, Elżbieta Filipczuk, Olga Rusinek, ks. Daniel Jankowski i ks. Mirosław Puchacz podejmują różnorodne działania, które służą pomocy innym.

- Od wielu lat przygotowujemy prezenty dla dzieci przebywających w sokołowskim szpitalu, wręczaliśmy je w Mikołajki. Ze względu na pandemię w tym i w zeszłym roku nie mogliśmy wejść na oddział z Mikołajem i wolontariuszami - mówi Jolanta Celińska. - Z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne w tym roku nie było także sprzedaży ciast, z których dochód przeznaczamy na prezenty dla dzieci ze szpitala. Zbieraliśmy pieniążki i kupiliśmy maskotki oraz słodycze. Wiemy, jak ważna jest taka akcja dla chorych dzieci. Mamy w szkole uczniów, którzy do dziś pamiętają, że jak kiedyś byli w szpitalu, odwiedził ich Mikołaj.

Szkolne Koło Caritas z „Szóstki” jednym z najstarszych diecezji drohiczyńskiej. Jak podkreśla pani Jolanta, przez pandemię jego działalność musiała zostać ograniczona. - Bywało, że podczas zbiórek żywności Caritas nazbieraliśmy przez 2 dni ponad pół tony produktów – wspomina. - Uczniowie chętnie się angażują, dyrektor Kazimierz Soszka wspiera nas całym sercem, nauczyciele zawsze chętnie się włączają.
Wolontariuszom i ich opiekunom z SKC należą się wielkie brawa!

(BGG/FOT. SKC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Uczeń Uczeń

3 0

Bardzo miło wspominam Pana Dyrektora, w przeciwieństwie do pani od niemieckiego ksywa Litka,mam nadzieje że już nie pracuje.Pozdrawiam rocznik 92
11:25, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%