Zamknij
REKLAMA

Na rowerach odwiedzili najciekawsze zakątki gminy

22:13, 26.09.2016 | STOWARZYSZENIE JADWISIA
Skomentuj
REKLAMA

II Historyczny Rajd Rowerowy po Gminie Bielany zorganizowało 19 września Stowarzyszenie Jadwisia, działające przy Zespole Oświatowym im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach-Jarosławach.

To już II rajd rowerowy zorganizowany przez stowarzyszenie Jadwisia w ramach projektu na wspieranie realizacji zadania publicznego w roku 2016 w zakresie turystyki w gminie Bielany. Podobnie jak w roku ubiegłym, do udziału w tym niecodziennym sportowo-rekreacyjnym wydarzeniu zostali zaproszeni: uczniowie ZO w Bielanach wraz z rodzicami oraz wszyscy chętni mieszkańcy gminy Bielany, dla których połączenie historii, kultury i sportu jest atrakcją wartą uwagi.

W niedzielę, 19 września, punktualnie o 13.30 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bielanach zebrała się blisko 100 osobowa grupa cyklistów. Na każdego uczestnika czekała woda mineralna i batonik, o co zadbała prezes stowarzyszenia Danuta Księżopolska. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach Renata Kalicka. Przypomniała o konieczności nałożenia kamizelek odblaskowych i wskazała na potrzebę przestrzegania zasadach bezpieczeństwa. Życzyła też wszystkim uczestnikom szerokiej, bezpiecznej drogi oraz wielu wspaniałych wrażeń. Grupa wyruszyła w drogę podzielona na mniejsze zespoły. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele Zespołu Oświatowego w Bielanach, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu rajdu i dbali o sprawny jego przebieg oraz pan Rafał - funkcjonariusz posterunku Policji w Repkach.

Trasa rajdu obejmowała w tym roku miejscowości: Patrykozy, gdzie korzystając z gościnności Maurycego Zająca - właściciela pałacu w Patrykozach - uczestnicy mogli podziwiać właśnie tę perełkę regionu. Kolejną miejscowością był Kożuchówek. Tam rajdowicze obejrzeli starą, XVIII-wieczną, dzwonnicę oraz wysłuchali jej historii, którą przedstawił Bartłomiej Rytel - uczeń Gimnazjum w ZO w Bielanach. Trasa przejazdu przebiegała również przez miejscowość Brodacze, a stamtąd polną dróżką grupa dotarła do Wojewódek Górnych. Chwila zadumy nad grobami żołnierzy pozwoliła na poznanie tego ważnego miejsca historii i złapanie oddechu. Z Wojewódek Górnych przez Wojewódki Dolne grupa dotarła do Bielan Wąsów, a dokładnie do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Tam dzięki uprzejmości Grażyny i Mariusza Murawskich ? właścicieli muzeum, uczestnicy rajdu podziwiali ciężki sprzęt wojskowy: wozy pancerne, transportery, a nawet samolot. To niezwykłe muzeum dodatkowo wyposażone jest w kącik rekreacyjno-sportowy, a dokładnie w siłownię plenerową. Tam, najwytrwalsi, mogli spróbować swoich sił. Ostatnim punktem programu był wspólny grill, przygotowany przez nauczycieli i panie pracujące w kuchni ZO w Bielanach. To niezwykłe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez niezawodnych władz samorządowych. Wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak pogratulował uczestnikom wspaniałej kondycji i wręczył im kosz cukierków, a sekretarz gminy Krystyna Długołęcka przemierzyła wspólnie z uczestnikami całą trasę rajdu.

Mamy ogromna satysfakcję, że II rajd po gminie Bielany cieszył się tak dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród dorosłych mieszkańców naszej gminy. Gorące podziękowanie składamy również Radzie Rodziców przy ZO w Bielanach. Bardzo cieszymy się, że byliście Państwo z nami.

Wspólnie przejechane 20 kilometrów, niezapomniane widoki mazowieckich, jesiennych pól, niezwykłe miejsca związane z historią naszej gminy, smakowite potrawy z grilla oraz wspaniała atmosfera na długo pozostaną w naszej pamięci. Już dziś zapraszamy na kolejny rajd za rok.

(STOWARZYSZENIE JADWISIA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%