Zamknij
REKLAMA

Przedszkolaki na warsztatach przyrodniczych w Nadleśnictwie Łuków

10.58, 12.10.2017 MAGDALENA STRUS
Skomentuj
REKLAMA

Dzieci z grupy Misie i Wiewiórki z sokołowskiego przedszkola „Leśna Kraina” wybrały się na wycieczkę do o rezerwatu Jata - serca łukowskich lasów.

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w ramach programu edukacji leśnej, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o środowisku leśnym i ochrony lasów, budowanie zaufania do leśników, promowanie historii i kultury związanej z leśnictwem oraz podnoszenie świadomości o możliwościach wykorzystywania zasobów leśnych. Znajdująca się na terenie rezerwatu ścieżka edukacyjna zawiera tablice dydaktyczne poruszające tematykę leśną, oraz rzeźby przedstawiające mieszkańców tego lasu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały nowe gatunki roślin i grzybów, występujących na tym terenie. Na zakończenie czekała na nich niespodzianka. Pojawił się borsuk Lucek, maskotka Nadleśnictwa Łuków. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały okolicznościowe medaliony z drewna. Wycieczka zakończyła się zabawą na ekologicznym placu zabaw.
Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Sokołów, którego przedstawiciel nam towarzyszył podczas wycieczki, oraz Nadleśnictwu Łuków za zaproszenie , wspaniałe zajęcia, cudowna atmosferę i serdeczne przyjęcie dzieci oraz wychowawców.

(MAGDALENA STRUS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%