Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Kosierad Wielkich kontynuują wspólne zwiedzanie

22.37, 20.03.2019 INFO/FOT. UG SOKOŁÓW PODL. Aktualizacja: 22.43, 20.03.2019
Skomentuj
REKLAMA

Tym razem wybrali się do Warszawy. Podziwiali Zamek Królewski, "dzielnicę ambasad", Świątynię Opatrzności Bożej i Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie.

Z zainteresowaniem obejrzeli wspaniałe zbiory Muzeum - Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej, dawniej miejsce obrad sejmu, centrum administracyjne i kulturalne kraju. Obiekt był grabiony i bombardowany. We wrześniu 1944 r. Zamek został wysadzony przez wojska niemieckie.  Fundusze na odbudowę do 1980 r. zawdzięczano wyłącznie ofiarności społecznej. W 1984 r. udostępniono zwiedzającym zrekonstruowane wnętrza.
Z centrum stolicy, m. in. ulicą Belwederską, gdzie z okien autokaru podziwiali budynki ambasad poszczególnych krajów uczestnicy wycieczki przejechali na Wilanów, gdzie zwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej. Zwieńczeniem eskapady była wizyta w Królewskim Ogrodzie Światła, przy pałacu w Wilanowie - wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć, jak na królewskim dworze. W tym roku zwiedzający zobaczyli nową ekspozycję - Muzyczny Ogród Marzeń - która światło połączyła z muzyką klasyczną. Świetlno-muzyczne pokazy odbywające się na tarasie dolnym ogrodu barokowego można  podziwiać z wysokości tarasu górnego, co daje niesamowity efekt! Największą atrakcją Ogrodu Świateł jest jednak mappeting- pokaz  w technologii 3D na elewacji frontowej pałacu.
Organizatorką  integracyjnych eskapad mieszkańców Kosierad Wielkich jest sołtys Krystyna Paczuska.

(INFO/FOT. UG SOKOŁÓW PODL.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Z gminy..Z gminy..

2 1

Brawo dla Pani Sołtys. Można? Można. 09:40, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z powiatu,,,Z powiatu,,,

1 1

Jak się chce to można wszystko. -- Dla chcącego nic trudnego --. 09:57, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%