Zamknij
REKLAMA

Uczniowie ze Sterdyni podziwiali piękno Warmii i Mazur

23:12, 20.06.2019 | IRENA KUR, HANNA ZDUNIAK
Skomentuj
REKLAMA

Wielu niezapomnianych przeżyć uczniom z Zespołu Szkół w Sterdyni dostarczyła wycieczka krajoznawczo-turystyczna, która odbyła się w dniach 10-11 czerwca.

Niezwykłe wrażenie wywarł na uczniach zamek krzyżacki w Nidzicy, który jak wiemy z historii, został zdobyty przez rycerzy polskich na dwa dni przed wielką bitwą pod Grunwaldem. Zwiedzający mieli też możliwość przejść szlakiem walk polsko-krzyżackich na polach grunwaldzkich i obejrzenia edukacyjnego filmu na temat postaci historycznych umieszczonych przez Jana Matejkę na obrazie „Bitwa pod Grunwaldem”. Potem uczniowie i opiekunki: H. Zduniak, M. Szajko i I. Kur miło relaksowali się nad Jeziorem Ząbskim, położonym nieopodal ośrodka wypoczynkowego, w którym zostali zakwaterowani. Dla niektórych dzieci była to pierwsza noc poza domem, z dala od rodziców, ale przetrwały ją dzielnie i zadowolone ruszyły na drugi dzień do Olsztyna. Tam zwiedzony został zamek, w którym przez 4 lata mieszkał słynny astronom Mikołaj Kopernik.
Następnie podziwiana była piękna zabytkowa Starówka, zaś w olsztyńskim planetarium uczniowie obejrzeli film „Nasz Wszechświat”.
W drodze powrotnej do domu wycieczka zatrzymała się w Szczytnie, aby odwiedzić ruiny zamku krzyżackiego, znanego z powieści H. Sienkiewicza „Krzyżacy”, jako miejsca kaźni Juranda ze Spychowa.
Mimo upalnej pogody humory dopisywały, wszyscy w radosnej atmosferze wrócili do domów.

(IRENA KUR, HANNA ZDUNIAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%