Zamknij
REKLAMA

Uczniowie ze Sterdyni podziwiali piękno Warmii i Mazur

23:12, 20.06.2019 | IRENA KUR, HANNA ZDUNIAK
Skomentuj
REKLAMA

Wielu niezapomnianych przeżyć uczniom z Zespołu Szkół w Sterdyni dostarczyła wycieczka krajoznawczo-turystyczna, która odbyła się w dniach 10-11 czerwca.

Niezwykłe wrażenie wywarł na uczniach zamek krzyżacki w Nidzicy, który jak wiemy z historii, został zdobyty przez rycerzy polskich na dwa dni przed wielką bitwą pod Grunwaldem. Zwiedzający mieli też możliwość przejść szlakiem walk polsko-krzyżackich na polach grunwaldzkich i obejrzenia edukacyjnego filmu na temat postaci historycznych umieszczonych przez Jana Matejkę na obrazie „Bitwa pod Grunwaldem”. Potem uczniowie i opiekunki: H. Zduniak, M. Szajko i I. Kur miło relaksowali się nad Jeziorem Ząbskim, położonym nieopodal ośrodka wypoczynkowego, w którym zostali zakwaterowani. Dla niektórych dzieci była to pierwsza noc poza domem, z dala od rodziców, ale przetrwały ją dzielnie i zadowolone ruszyły na drugi dzień do Olsztyna. Tam zwiedzony został zamek, w którym przez 4 lata mieszkał słynny astronom Mikołaj Kopernik.
Następnie podziwiana była piękna zabytkowa Starówka, zaś w olsztyńskim planetarium uczniowie obejrzeli film „Nasz Wszechświat”.
W drodze powrotnej do domu wycieczka zatrzymała się w Szczytnie, aby odwiedzić ruiny zamku krzyżackiego, znanego z powieści H. Sienkiewicza „Krzyżacy”, jako miejsca kaźni Juranda ze Spychowa.
Mimo upalnej pogody humory dopisywały, wszyscy w radosnej atmosferze wrócili do domów.

(IRENA KUR, HANNA ZDUNIAK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz