Zamknij

Dziękuję za gościnność, życzliwość i otwartość

22:07, 28.08.2016 | OPR. BG
Skomentuj
REKLAMA

Mając na uwadze fakt, że dwie uroczystości - 25-lecie naszej diecezji oraz Światowy Dzień Młodzieży ? przeżywaliśmy w niewielkim odstępie czasowym, pragnę skierować słowa podziękowania do osób i instytucji, które przyczyniły się do szczęśliwego przebiegu tych wydarzeń.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie gościliśmy w naszej diecezji młodzież z Włoch. Była wśród nich liczna grupa neokatechumenalna, która zamieszkała w Sokołowie i w Węgrowie. Młodzież z zaprzyjaźnionej diecezji Arezzo na czele z jej pasterzem, abp. Riccardo Fontaną, zamieszkała w Siemiatyczach, zaś młodzież z Ukrainy w Łochowie, a z Rosji w Drohiczynie. Przez tydzień wspólnie modliliśmy się i dzieliliśmy darem przyjaźni, pokazując piękno Podlasia i Mazowsza oraz bogactwo naszej historii i kultury, gdzie współistnieje Kościół katolicki i prawosławny. W tym czasie młodzież mogła zwiedzić: Bielsk Podlaski z kościołem p.w. Miłosierdzia Bożego, Hajnówkę z jej kościołami i cerkwiami, Puszczę Białowieską, Ostrożany z pięknym sanktuarium Maryjnym, Serpelice łącznie z Kalwarią Podlaską, Drohiczyn, Sokołów Podlaski z Sanktuarium Miłosierdzia, Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, bazylikę w Prostyni, Brok z Nadbużańskim Ośrodkiem Edukacji, a także Siemiatycze. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła życzliwość i radość płynąca z bycia razem, doznając uroku wielu kultur i języków. (...)

Wracając do tych wspólnych i niezapomnianych chwil pobytu młodzieży w naszej diecezji, chciałbym wyznać, że ich życzliwy klimat i towarzysząca im atmosfera radości są dziełem wielu ludzi o dobrych i otwartych sercach. Dzisiaj pragnę gorąco podziękować wszystkim parafiom i rodzinom, które przyjęły i ugościły przybyszów z zagranicy, otwierając im szeroko podwoje swoich domów. Dziękuję za tę gościnność, życzliwość i otwartość na przybysza. Wiem dobrze, że właściwy przebieg Światowych Dni Młodzieży na terenie naszej diecezji, a także w Krakowie, był możliwy dzięki ofiarnemu i bezinteresownemu zaangażowaniu wielu wolontariuszy, księży, kleryków, osób życia konsekrowanego, służby liturgicznej i katechetów, którym z serca dziękuję. Szczególne słowa wdzięczności kieruję pod adresem Diecezjalnego Komitetu Organizacyjnego, Wydziału Młodzieży na czele z jego dyrektorem, a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Caritas. Wyrażam wdzięczność parlamentarzystom, samorządom i instytucjom państwowym różnych szczebli, które okazały tyle wyrozumiałości i życzliwości, świadcząc pomoc w organizacji transportu, koncertów, pikników i różnych spotkań. Wszędzie i zawsze czuliśmy się bezpiecznie. Dlatego też szczególne podziękowanie kieruję w stronę służb mundurowych, a więc policji, wojska, straży granicznej, strażaków i harcerzy. Wyrażam wdzięczność samorządowcom, leśnikom, służbie zdrowia, pocztom sztandarowym, uczestnikom rajdu motocyklowego, bractwom, zespołom ludowym i rycerzom, przedstawicielom ruchów i stowarzyszeń katolickich, przedstawicielom świata nauki, kultury i biznesu. Dziękuję wszystkim sponsorom, darczyńcom, firmom i przedsiębiorstwom znanym i bezimiennym. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii, a wiec połączonemu chórowi międzyparafialnemu, Drohiczyńskim Warsztatom Muzyki Liturgicznej, organistom, dyrygentom, solistom, służbie ołtarza i ceremoniarzom. Nie sposób wyliczyć wszystkich dobrodziejów, dlatego do pozostałych mówię: "Bóg zapłać Wam wszystkim". Niech to wielkie dzieło ewangelizacyjne przyniesie jak najobfitsze owoce w kraju i poza jego granicami! Już dzisiaj zapraszam młodzież z całej diecezji wraz z katechetami i nauczycielami na coroczne spotkanie w dniu 14 września br. do Serpelic. (...)

BISKUP DROHICZYŃSKI TADEUSZ PIKUS
W LIŚCIE DO DIECEZJAN, 28.09.2016
CAŁOŚĆ NA WWW.DROHICZYNSKA.PL

(OPR. BG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA